sobota, 18 października 2014

Wypad na jezioro nyskie

W sobotni ranek wraz z kolegą wybraliśmy się na jezioro nyskie,po drodze pogoda trochę się popsuła i w dwóch miejscach padało.ale jak dotarliśmy na miejsce było już ładnie.Pojechaliśmy od strony siestrzechowic- znajduje się tam ścieżka edukacyjna. Kalosze na nogi i spacerkiem po płytkim błotku za ptakami.
Wypatrzyliśmy pokazne stadko biegusów zmiennych(Calidris alpina)i ok 62 siewnic(Pluvialis squatarola)i 3 siewki złote(Pluvialis apricaria)-te ostatnie pięknie "świeciły" się złotem jak wyszło słońce:) biegusy zmienne i siewnice w stadku.
siewnice
siewki złote
Potem pojechaliśmy od strony bukowa ale tam pustki.kolejne miejsce odwiedzone to od strony głębionowa-tu stada kaczek,mew,czajek i trochę czapli.można było zobaczyć 8 oharów(Tadorna tadorna),świstuny,rożeńce,mewy siwe,białogłowe.Czajek też było dużo ale muszę z fotki policzyć.
a na koniec też znalazłam na brzegu zbiornika tak zwiniętą żyłkę-jak widać została odwinieta z kołowrotka i wyrzucona zamiast zabrana przez wędkarza ze sobą-ech.....

8 komentarzy:

 1. Świetna wyprawa a fotka z niebem i bajecznymi chmurami to chyba z myślą o mnie zrobiona :)))))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki,czasem chmury fajnie się układają to chętnie pstrykam:)pozdrawiam

   Usuń
 2. Piękny wypad - a wędkarze nie od dziś mają opinię cymbałów. Pewnie nawet nie zdawał sobie sprawy jak śmiertelną pułapkę zostawił.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeziorko widzę dość spore:) Pewnie zdarzają się na nim jakieś niespodziewane obserwacje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duże duże ale daleko mam do tego zbiornika i tylko może z 2 razy w roku tam jestem.

   Usuń
  2. Ja mam takie jezioro 30 minut drogi autem ale nie mogę się wybrać:( Szkoła niestety ważniejsza.

   Usuń

 4. Muszę znaleźć gdzieś w swojej okolicy miejsce do podobnych wypadów :-) Zazdroszczę Tobie takiego :-)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja do tego zbiornika mam jakieś 60km więc nie tak blisko a obok jest jeszcze jezioro otmuchowskie też jest na co popatrzeć tam.A te stawy(jest ich trochę) co mam blisko to pustki (.

   Usuń