sobota, 7 września 2013

Turawskie dziczenie 7.09

Dzisiaj rano wybrałam się z kolegą na focenie ptaków na turawe.woda mocno zeszła od ostatniej mojej wizyty i trochę musielismy maszerować po błotku:)Jak juz sie powoli rozkładaliśmy chciałam iść kawałek od kolegi coby któreś z nas miało farta w sfoceniu czegokolwiek.jednak po przejściu kawałka błota zauwazyłam innego znajomego,który już tam focił:(no nic zebraliśmy siatki i poszliśmy na inne oczko przy okazji pstrykając pieknie wstające słońce:)A tam znowu lipa,kolega ornitolog się pojawił chwile pogadał.no nic rozlozyliśmy się ok 20m od siebie i czekalismy aż coś przyleci i przyleciały kaczki i łeczak,które siadły zbyt daleko na nasze obiektywy:(Po 2 godzinach stwierdziłam,że nie ma sensu bo cały czas się ktoś kręcił a to wędkarze a to ornitolodzy ech...Zwinęlismy siatki i zanieslismy do auta.Potem udalismy się na obserwacje udało nam sie zobaczyć stadko batalionów niezbyt płochliwych,stadko mew,czapli siwych i czaplę nadobną.Po turawskim rozczarowaniu ruszylismy na płaskowyż tam spotkalismy się z kolegą ornitologiem,który widział i sfocił kurhannika:(po długim gapieniu się na wszystko co lata nie udało nam się go zobaczyć:(były za to myszołowy,błotniaki stawowe i łakowe,pustułki,kruki,krogulec,czajki i szpaki.Plusem wyprawy to pogoda,która dopisała.Acha jeszcze na polu latał jakis chrzaszczyk to Grabarz pospolity (Nicrophorus vespillo, Necrophorus vespillo) .To na tyle.

5 komentarzy:

 1. U mnie na stawach dalej ruchu niezwykle mało. Na razie temperatury wysokie, nic skrzydlatego na podróże jeszcze się nie wybiera... trochę sezon ogórkowy. Ładny zachód słońca, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wyczytałam, że wschód, piękny :)
   Nie sądziłam, że tam takie tłumy ludzi się kręcą :)
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. dokładnie to wschód słońca:)Sporo ptaków ciekawych się kręciło na zbiorniku to i ludzi dużo.Wode spuszczaja to wędkarze w spodniobutach chodzą po wodzie tak płytko,błota duzo to ptaki siewkowe maja raj:)dziekuję za wizytę:)pozdrawiam

   Usuń
  3. Aaaa przepraszam, jak zwykle jedno myśli drugie pisze.

   Usuń