piątek, 27 czerwca 2014

Różności z tygodnia:)

W dzisiejszym poście coś innego niż owady:)Na początek "jagodzianka" czyli moja siostra podczas powrotu z jagód z Muny.Udało nam się nazbierać 3 litry z czego wyszło 6 małych słoiczków przetworów na zimę.
kolejny przedstawiciel to jeż-póznym wieczorem spotykam 2 osobniki spacerujące po mojej okolicy a nawet zaglądające na moje podwórko.
Futro to sprzed kilku dni jak poszłam z psem na spacer w okolice skate parku,sarna pasła się tuż przy wejściu do bloku:)po czym spokojnie odeszła jak ktoś wyszedł z klatki:)
Drugie foto to sarna z młodym-z mojej okolicy,jak widać miejsce w którym często przebywały,mimo zabudowy i tak jest jeszcze dobrym miejscem na wychowanie potomka.2 lata temu miała blizniaki:)
Kolejne foto to grzywacze były lęgowe w okolicznym sadzie ale sroki skutecznie niszczyły lęgi.Teraz najczęściej mozna spotkać ok 6 osobników dorosłych na polnej drodze:)
I na koniec wczorajsza wilga,która też od lat przylatuje mniej wiecej o tej porze roku na pola polować-fajnie zawisa nad łąką a potem siada na płocie(kiedyś jak były drzewa to na nich siadały).Zazwyczaj polowały 2 osobniki.Niestety jak zawisa nie wyszło ostro wiec nie będę pokazywać-może jeszcze się uda ładnie uchwycić w locie:)

4 komentarze:

 1. Piękny samiec wilgi. Bardzo lubimy ten gatunek - wśród naszej awifauny prezentuje się dość egzotycznie. My już też jagódki w tym roku zbieraliśmy w naszych pięknych opolskich lasach...
  Pozdrawiamy i udanego weekendu życzymy. Niechaj obfituje w same ciekawe obserwacje przyrodnicze:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wilgi jeszcze nigdy nie spotkałam, cudny ptak. Na jagody nie jeżdżę, kupuję :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. O ta Wilga to pozazdrościć - ja jak do tej pory mam tylko żółte plamy, gdzieś wysoko na drzewach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj moja wilga... Drugi rok na nią poluję:( Może się kiedyś uda:)

  OdpowiedzUsuń