środa, 24 września 2014

Opowieści z wypadów w teren:)

Dzisiaj znowu trochę zbieraniny z ostatnich dni.Zacznę od poniedziałku,kiedy to postanowiliśmy wybrać się na ambonę by czekać na jakieś futrzaste zwierzęta ale niestety nic nie wyszło a w dodatku zaczęło padać i pokazała się podwójna tęcza:)
Pozowały tylko do zdjęć zięby,pełzacz i pierwiosnki/piecuszki.Na foto zięba(Fringilla coelebs) samica.
No nic trza było się zwinąć do domu i decyzja była dobra bo przyszła burza:) W wtorek pokazałam tacie gdzie rosną kanie i tam udało mi się sfocić inny grzybek koralówka strojna(Ramaria formosa )
A dzisiaj wybrałam się na "emilówkę" nie byłam tam od wiosny-w wąwozie pojawiła się woda,której długo nie było.Z ptaków dzięcioł średni,rudziki,kopciuszki,sójki(28os),sikory i 4 sarny.Są też ślady bytowania tam jeleni w 2 miejscach:)
Popołudniu znowu wybrałam się z tatą na kanie i tak czekając aż nazbiera chodziłam po łace i trafiłam na modliszkę(Mantis religiosa)
I tygrzyka paskowanego(Argiope bruennichi)z kokonem
Często wracam do fotek zrobionych w innych miesiącach i tak jedne szarańczaki z kopalni górażdże nie dawały mi spokoju bo wyglądały jak napierśnik torfowiskowy(Stethophyma grossum)i po wstawieniu na forum entomo do identyfikacji zostało to potwierdzone:)poniżej foto.

5 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia... u mnie mieszka wiele ,,skoczków" i ciekawa jestem jak się nazywają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja się wziąłem za polowanie na pustułkę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna piękna lekcja przyrody. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny fotoreportaż; takiego grzybka jeszcze nie widzieliśmy...
  Pozdrowienia!
  Życzymy słonecznego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super .... co się piękna przyroda.Mają fantastyczną tęczę, rafy grzybów, kilka wielkich pięknych szarańczy, a następnie także tygrys pająk. Pakowane w pięknym watertje i ptaków. Bardzo lubię:-)

  OdpowiedzUsuń