sobota, 15 listopada 2014

Objazdówka po okolicach Dzierżna

Dzisiaj z kolegą wybraliśmy się w poszukiwaniu gęsi.Po zjezdzie z autostrady zahaczyliśmy o pławniowice a tam trochę krzyżówek w zasadzie nic na czym by oko zawiesić.Pojechaliśmy dalej i na jednym z pól zerwało się duże stado gęsi,ptaki nie bardzo chciały siadać bo ciągle coś je płoszyło(byliśmy w dużej odległości od nich) to tylko cząstka tego co latało:)
Zajechaliśmy na zbiornik Słup a tam krzyzówkowa zupa z domieszką łyski,kilku gągołów i ok 200 gęgaw.
Jest tam tez taka "czarna dziura" do której spływa woda:)
Niestety pogodę mieliśmy taką jak na foto mglisto i tylko czasami wychodziło słońce.Widok na dzierżno duże od strony taciszowa.
A tam również dużo krzyzówek,łysek,trochę czernic i łabędzi niemych.Pokazał się też bielik,który tylko trochę ruszył łyski na reszcie nie zrobił wrażenia:)
W drodze powrotnej zajechaliśmy na zbiorniki bliżej nas ale takich pustek to tam nie było,na Januszkowicach(srebrne) sporo krzyżówek i kormorany,na Januszkowicach duzych tylko 5 łabedzi niemych kilka łysek i krzyżówek-a zawsze się gotowało od ptaków o tej porze roku widać wyciąg do nart wodnych zajmujący pół zbiornika zniechęcił ptaki. Na rozwadzy tez trochę krzyżówek i kilka kormoranów a tak pustki:(

4 komentarze:

 1. Ładna cząstka:) Zapraszam na nowego bloga http://widzenienaopak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. O proszę! A ja myślałam, że już dawno wszystkie gęsi poleciały do ciepłych krajów :))) Uwielbiam Cię czytać :))) Mąż uprawia sport przed telewizorem a ja spaceruję i podglądam ptaki przez monitor, na twoim blogu :)))))))
  Moc uścisków przesyłam :D

  Ps. Ciepło się ubieraj bo obydwie będziemy kiblować w domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka ilość ptaków! A co to jest, że dobrze na zdjęciach $ ??? Pięknie sfotografowany:-)
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. niezły dorobek jednego dnia.

  OdpowiedzUsuń