sobota, 1 listopada 2014

Przygotowania do sezonu karmnikowego:)

Postanowiłam pokazać moje przygotowania do sezonu dokarmiania ptaków jak i do fotografowania.Zacznę od czatowni,która już stoi na ogrodzie by ptaki się przyzwyczaiły.Oczywiście tato wykonał czatownie jak zawsze zresztą:)U niego musi być perfekto i dno wyłożył płytkami chodnikowymi a ściany wzmocnił płytami wiórowymi:)
Wymiary czatowni to 90cm x 90cm x 90cm wkopana na ok 40cm w ziemię.W zasadzie trochę za wysoka ale przecież to tylko do mojego użytku:)Czatownia zrobiona z płyt po meblach i dach wykorzystany z starej czatowni,którą miałam w zeszłym sezonie.Maskowania nie będzie bo i po co jak ptaki są przyzwyczajone do tego miejsca i nic tu nie przylatuje co by wymagało specjalnego maskowania.Ptaki nie boją się wystającego obiektywu a w razie co można zawsze zrobić atrapę z plastikowej butelki po mleku:)
W przybudówce stoi zboże czyli pszenica-100kg i kukurydza też ok 100kg,słonecznik jeszcze w piwnicy 60kg a jeszcze czekam na 40kg.
Taki patyk sobie przyniosłam z lasu do focenia ptaków-trochę za długi i trzeba z tym obiektywem latać w prawo i lewo by zobaczyć czy coś siedzi.ale to można zawsze wymienić na inny.
A teraz fotki testowe co prawda na niektórych widać jedzenie a czego nie powinno być widać ale to tylko próbne fotki jak wygląda tło i co jeszcze trzeba zmienić:)

8 komentarzy:

 1. Zdjęcia bardzo fajnie wychodzą. Ja bym pewnie starała się urozmaicić tło i patyka żeby zdjęcia nie wyglądały jak ze studia. Ale pomysłu zazdroszczę i już jestem ciekawa efektu tych działań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tło zawsze jest lepiej jak jest jednolite,a patyki będę zmieniać,tylko muszę poprzywozic z lasu coś ciekawego.Ten co jest to z starej akacji-one mają fajnie powykręcane gałęzie:)pozdrawiam

   Usuń
 2. Moja czatownia czeka na skręcenie, ale albo nie ma czasu albo pogody:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A napiszesz trochę więcej o tej czatowni ??? :) jestem ciekaw jej rozmiarów i jak zamaskowałaś wyjście na obiektyw :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. juz poprawiłam wpis o opis:)pozdrawiam

   Usuń
  2. Dzięki za informację, z jakiej odległości robisz zdjęcia, wychodzi na jakieś 4-5 metrów :)

   Usuń
 4. sroka Ci się miodnie naświetliła a to niełatwy model.

  OdpowiedzUsuń
 5. I zawsze znaleźć te małe ptaki tak miło zobaczyć:-)
  Naprawdęeen wspaniała seria:-)

  OdpowiedzUsuń