środa, 18 lutego 2015

Taki mixik

Na początek wiosenne akcenty z mojego podwórka.Otóż zakwitły już krokusy a w niedziele na garażu wygrzewała się rusałka ceik,a w lesie widzieliśmy pierwszego Latolistek cytrynek:)i pierwsza gąsienica:)
Wczorajszy poranek spędziliśmy w lesie w Kamieniu śląskim w poszukiwaniu futrzastych zwierząt ale tylko sarna się pokazała.Za to widoczki ekstra:)
Pojechaliśmy jeszcze zobaczyć na stawy w Kosorowicach,po drodze na drzewie spotkany myszołów:)
Na stawach sporo czernic,hełmiatka,cyraneczki,kormorany,kokoszka,czaple siwe,wrony siwe.Natchnieni piękną pogodą i widokiem tylu ptaków postanowiliśmy,że na drugi dzień pojedziemy coś popstrykać.I jak to zawsze bywa pogoda do d....ale byliśmy,kaczki nie chciały podpłynąć tylko leniwie trzymały sie drugiego brzegu.Za to kormoran w prawie szacie godowej na chwilę się pokazał:)
A potem podleciał samotnik najpierw siadł spory kawałek ode mnie by potem podlecieć bardzo blisko co pozwoliło na względne fotki:)
Marzena jeszcze widziała bobra ale za ciemno było na fotki i zimorodek siadł jej zbyt blisko na fotkę:)W drodze powrotnej przez drogę przebiegło stado jeleni,fotki koszmarne bo przez szybę(była na korbkę i zanim bym ją otworzyła to pewnie nic bym nie sfociła) ale dokumenciki są:)

6 komentarzy:

 1. Już motyka widziałaś, niesamowite. Twoje wypady do lasu zawsze są efektem. Są piękne ptaki i jakieś zwierzę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już motyka widziałaś, niesamowite. Twoje wypady do lasu zawsze są efektem. Są piękne ptaki i jakieś zwierzę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super zdjęcie kormorana! Pięknie wygląda w szacie godowej :)
  Gratuluję tego samotnika, nigdy go nie widziałam.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. My to ciepłe domki mamy ale zwierzęta na pewno szczęsliwe z tak lekkiej zimy... oj juz mogłaby zagościć na dobre wiosna :)))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie udany wypad - u mnie choć Tarnów to biegun ciepła, jeszcze w ogródku nic nie kwitnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dość zaskakujące, że teraz widać pierwsze motyle. Bardzo piękne i naprawdę pachnie wiosną:-) Również są piękne krokusy wiosenne strażników. Ty ptaki są również bardzo ładne, ale jelenie znaleźć świetne!
  pozdrowienia,

  OdpowiedzUsuń