piątek, 4 marca 2016

Mixik

Dzisiaj będzie o wszystkim bo jakoś pogoda nie sprzyjała ani obserwacjom ani tym bardziej robieniu fotek.W jeden dzień wybraliśmy się najpierw na gold zobaczyć czy są łabędzie-na akwenie ich nie było ale na polu tak-w sumie 21 ptaków i odczytałam 2 plastiki(ptaki stale tu przebywające). Na stawie kilkanaście krzyżówek w tym samica leucystyczna i 3 kormorany.
Pojechaliśmy jeszcze na stawy w Rozwadzy ale takich pustek to tam dawno nie widziałam,ledwie parka wąsatek,2 mewy białogłowe,na polach sporo kwiczołów z domieszką szpaków,bielik,10 bażantów,kilka mazurków i trznadli i kilka saren.
Na drugi dzień mieliśmy zimę:)
A dzisiaj odwiedziłam z tata staw "kople"-oprócz łabedzi niemych i pary krzyżówek na stawie pusto,wokół stawu syf-śmieci pełno głównie butelki,puszki po kukurydzy,opakowania po zanętach-wstyd panowie wędkarze!
Przeszłam wkoło staw bo jest otoczony głównie głogami i policzyłam widoczne zeszłoroczne gniazda ptasie-wyszło 20 głównie na niskich krzewach głogu i dzikiej róży.Fajnie,że tyle ptaków ma tu swoje miejsce do lęgów.Po drugiej stronie drogi jest las i chyba dzika zwierzyna ma odbiór gabarytów bo wystawili lodówki hehehe ech ciemnota ludzka nie zna granic-pojawiło się toto w tym tygodniu:(
Poszłam wzdłuż taśmociągu do odry a tam 2 zajace-kurcze najpierw uciekł jeden i nawet nie myślałam,że stał tam tez drugi stad takie byle jakie foto.
Dobrze,że jeszcze tu ostały się miedze,gdzie drobna zwierzyna może znaleźć schronienie.
Na odrze kilak krzyżówek,na pozostawionym polu kukurydzy mazurki ok 150os spłoszone przez jastrzębia,był jeszcze jeden drapol ale za krótko go obserwowałam i nie jestem pewna co to był za jeden.Wzdłuż taśmociągu też rosną głównie głogi i tam naliczyłam 8 gniazd.Za odrą na polach słychać było żurawie. Może jutro będzie lepsza pogoda to coś gdzieś się pofoci.

10 komentarzy:

 1. Mnie w tamtym roku załamali ludzie którzy do lasy wywieźli wory z roślinami. No błagam, mogli te rośliny wywalić z worków przecież i nic by takiego nie było a tak to te wory z tymi roślinami śmiecą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem często w terenie i niestety takie widoki to codzienność:(pozdrawiam

   Usuń
 2. Widok i rozmaitość ptaków cieszył, ale widok śmieci zdenerwował. Takie coś nie powinno się zdarzać. Ludzie są okropni !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przyrodzie trochę się ruszyło:)pozdrawiam

   Usuń
 3. Nie rozumiem ludzi, którzy tak zaśmiecają przyrodę. Powinno się ich bardziej karać, może wtedy coś by poskutkowało. Piękne obserwacje, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie tym bardziej,że pewnie będzie tędy przejeżdżał i oglądał co narobił.

   Usuń
 4. Poinformowałaś straż gminną o gnojarzu?
  Ja bym szmaciarzowi nie darował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze informuję ale to by musieli nie robić nic innego tylko takie miejsca odwiedzać a jest ich dużo i niestety w całym powiecie.

   Usuń
 5. Wspaniałe zdjęcia :))))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń