wtorek, 23 maja 2017

Kosorki,kasztal,rozwadza

Wybraliśmy się na stawy w Kosorowicach zobaczyć co tam się dzieje ciekawego-fakt,że było pochmurno sprawiał,że trudno o fajne fotki.Ogólnie pustawo-para łabędzi,sporo śmieszek,rybitwy rzeczne i brzegówki.Na skarpach i wysokich roślinach śpiewały pliszki siwa i żółta.
Kolejne miejsce odwiedzone choć w dość szybkim tempie(siostra miała na popołudniu do pracy)to staw w przysiółku Kasztal.Tam słyszeliśmy bąka,było 2 pary gęgaw ale bez młodych i krzyżówka z co najmniej 8 młodymi.Poszliśmy pochodzić po lesie i w stałym miejscu można spotkać torfowce a jeden z nich coraz rzadszy w woj opolskim to Sphagnum magellanicum -bardzo ładny:)
A także siódmaczka leśnego-sporo go tam rosło:)
Kolejny dzień to odwiedziny kopalni a tam zaskroniec i kruszczyk,którego oznaczę jak zakwitnie o ile go nie zadeptają:(
A wczoraj odwiedziliśmy stawy w Rozwadzy-na wodzie pusto ale w trzcinach sporo śpiewającej drobnicy,lęgowe kwiczoły,sporo kukułek,trzciniaków,remiz.Na polu gdzie stoi jeszcze woda była czajka.
Fajnie kwitnie łubin-ten akurat sfotografowany na stawach w Krępnej gdzie potem pojechaliśmy:)
Tam też spotkaliśmy chrabąszcza majowego:)
Na stawach też pusto-perkozy chyba straciły lęg bo ich nie ma,łabędzie nie przystąpiły do lęgów.W drodze powrotnej jechaliśmy zatankować auto i na jednej z ulic spotkaliśmy taką cukrówkę razem z sierpówkami:)pewnie uciekinier z hodowli albo celowo wypuszczony.

3 komentarze:

 1. Ten zaskroniec to jakiś straszny młodzik. A czajka wypasiona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Majowy wkrótce zaściele nam w pracy korytarze, a sprzątaczki znów będą pomstowały.
  Świetny ten torfowiec, w naturze chyba nie widziałem, w każdym razie nie pamiętam bym widział.

  Niedawno obserwowałem drapola, rudy jak kasztam z białymi spodami skrzydeł. Nim wyjąłem aparat odleciał - tak patrząc w domu na zdjęcia w książkach i na necie, mogłem mieć nieliche szczęście spotkać kanię.

  OdpowiedzUsuń
 3. I see species that I would like to photograph too.
  The yellow mercury cake is beautiful and also the ring hose and the meikever have made you beautiful shooting. A very beautiful blog with a beautiful variety of animals, flowers and moss.

  OdpowiedzUsuń