piątek, 14 marca 2014

Foto-czaty na Malinie i obserwacje na żwirowni bolko

Dzisiaj wykorzystując podobno ostatni dzień ładnej pogody wybraliśmy się z samego rana na stawy w Malinie(opole). Ja postanowiłam położyć się pod siatkę a nóż coś się blisko zjawi i się cyknie:)Niestety nic nie chciało na tyle blisko podpłynąć by zrobić fajne fotki.Za to Marzena siedziała na brzegu i cykała co chciała czernice,łabedzie,łyski,krzyżówki-ona to zawsze ma szczęście hehe.
No nic wygramoliłam się spod siatki i też postanowiłam połazić by sprawdzić co jest z ptaków na wodzie.Ma jednym ze stawów świstunów 63os piękne stadko a te ich gwizdanie jest dość zabawne:)Duzo potrzosów,mazurków,trafiła się też pierwsza w tym roku kląskawka
Potem przyjechał na rowerze pan,który karmił labędzie,wiec poszłam koło niego popstrykać je bo akurat był jeden agresor co ganiał wszystkie.w rozmowie z tym panem dowiedziałam się,że "uczy"je przypływać na gwizdek-płyna jak statki do portu:)
Jeszcze potem odwiedziny żwirowni bolko a tam aż 97 świstunów,uhla,łyski,perkozy dwuczube,śmieszki i pliszka siwa.Także wypad udany napatrzyliśmy sie na świstuny.

3 komentarze:

  1. A mnie kaczki tak nie lubią ;) Fajna sesja z łabędziem. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Łabędzie są bardzo fotogeniczne, śliczne zdjęcia. Szkoda, że na tym pierwszym całe odbicie łabędzia nie znalazło się w kadrze, że szybko płynął chyba :)
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń