niedziela, 12 kwietnia 2015

szczakiel,sowia noc,muna i las

Oj trochę się tego nazbierało:)W piątkowe przedpołudnie pojechaliśmy na szczakla licząc na zaskrońce lub żaby i się udało bo co prawda zaskrońców malutko raptem samica i kilka samców godujących z ową panną:)Ale zdążyły zwiać zanim fotkę zrobiłam:(Za to ropuchy szare dość fajnie pozowały choć światełko było za mocne o tej godzinie ale coś tam wyszło:)
Mam swoją "prywatną" żabę w oczku ale z niej cudak-dałam deseczkę na wodę to sobie na nią wskakuje i rechota:)
Jeszcze poszliśmy na łączkę z lepiężnikami różowymi(Petasites hybridus)
Latały myszołowy,błotniaki stawowe,dzięcioł czarny i zielonosiwy,strzyżyki głośno śpiewały,parka zimorodków,czernic,perkozków,łabędzi niemych i łysek- także wypad udany. Popołudniu zadzwonił kolega,że jadą na sowy i jak zwykle w doborowym towarzystwie przemierzaliśmy lasy nasłuchując głosów nocy.A takie widoczki były zanim zaszło słońce:)
Wczoraj popołudniu pojechaliśmy z tatą i mamą najpierw do portu zobaczyć a tam nad odrą zimorodek na skarpie,którą jesienią zrobili sobie wędkarze(zwalają na bobry a sami niszczą brzegi rzek)
a na koplach stadko remizów co najmniej 12 osobników. Dzisiaj to wypad do lasu w Munie ale oprócz pospoliciaków tylko para krzyżodziobów świerkowych z wartych wymienienia:)Kwitnie już szczawik zajęczy i grzyb piestrzennica sp
Po obiedzie wyciągnęłam tatę na rowery do lasu górażdżańskiego ale po drodze zajrzelismy na gniazdo bocianie i dopiero dzisiaj przyleciał bociek.
A w lesie motylek Osadnik egeria (Pararge aegeria) i Lampyris noctiluca- świetlik świętojański:)
było bardzo dużo zięb,śpiewały pierwiosnki,grubodzioby,sikory.A na polu 4 sarny i zając.

8 komentarzy:

 1. Super zdjęcia i obserwacje :) Zarówno ptaki jak i inne zwierzęta i rośliny. Ekstra.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ropuch zatrzęsienie w mojej Dziczy w tym roku, jak nigdy. Niedługo pokarzę zdjęcia. Zazdroszczę tych wszystkich ptaków. Ja przegapiłam szansę na fotę lisa - zły obiektyw był a aparacie... Coż, jeszcze wszystko przede mną. Za to był zaskroniec i żmija:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to są minusy lustrzanek bo nastawiamy się na focenie makro a tu jest okazja sfocić co innego i tych mm nam brakuje:(dlatego nosze też kompakta a częściej tylko go.

   Usuń
 3. Jak zwykle owocny spacer. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Żaby lubię, ale zaskrońców, nie, bo przez nie nie mam żab w oczku wodnym w ogródku. Znowu widziałaś piękne ptaki i nawet bociana. Kwiatki też były śliczne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hello Monika,
  Unfortunately you do not have a translation are on your page so I have to copy and translate any piece of text between the photos. But I understand that you would actually go for grass snakes and then came this toads and frogs against. they are many wonderful photos. The pictures of the butterbur Let n beautiful.
  ******************
  Witaj Monika,
  Niestety nie ma tłumaczenia są na stronie, więc mam skopiować i przetłumaczyć dowolny fragment tekstu między zdjęciami. Ale rozumiem, że można rzeczywiście iść do zaskrońca, a potem to ropuchy i żaby przeciw. mają wiele wspaniałych zdjęć. Na zdjęcia Lepiężnik Niech n piękne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I'm sorry Helma I added the bookmark tranlator :)

   Usuń
 6. Co do boćków to jakoś mało ich widuję tej wiosny...

  Pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń