sobota, 23 maja 2015

las i czerwone górki

Ostatnio siostra wyciągnęła mnie by odwiedzić działki koło wysypiska bo ludzie często pozbywają się roślin wyrzucając je gdzie popadnie poza ogrodzeniem działek i w taki sposób znalezliśmy orliki inny kolor niż mamy:)Przy okazji zajrzeliśmy do kamieniołomu gdzie ma być ogród botaniczny i jak widać już nasadzenia są a obrzeża przy drodze zostały wycięte:(Taki piękny naturalny widok a chcą go zmieniać:(
Potem pojechaliśmy do lasu w sumie ostatni raz byłam tam z 18 lat temu i to wieczorem,więc niewiele pamiętam jak tam drogi szły ale co tam siostra nie wiedziała,że ja nie wiem hehe. I tak trafiliśmy najpierw na 2 sarenki.
Pogoda do bani więc wybaczcie jakość,a potem zobaczyliśmy w trawie koziołka a raczej jego rogi,postanowiłam podejść ha w czerwonej kurtce to nie realne a jednak:)
Gdy zbliżałam się do ściany lasu nagle przede mną wyrósł koziołek a raczej 2 czego się nie spodziewałam bo ich nie było widać:)
W drodze powrotnej przy poboczu rosły roślinki kuklik pospolity i jakiś czosnek ale trza poczekać aż zakwitnie(mam nadzieję,że nie zdążą skosić).
A wczoraj najpierw wypad rowerowy do lasu górażdżańskiego ale szybko wygoniła mnie nadciągająca chmura i głównie roślinki sfotografowałam a popołudniu skoczyliśmy na "czerwone górki" a tam masa drobnych ważek i dziesiątki kijanek:)
Diaphora mendica
I zło które w tej okolicy się rozprzestrzenia czyli rdestowiec:(
I jeszcze kulczanki kosaćcowe(Lixus iridis) spotkane 2 parki w miłosnym uniesieniu:)
A na koniec bocian-czemu te,które da się spokojnie sfocić z tak bliska nie mają obrączek:)Fotki z kompakta lustrzanka leży i się kurzy.

5 komentarzy:

 1. Naturalna przyroda jest najpiękniejsza, a Ty to potrafisz uwiecznić!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czerwona kurtka ... coś wiem na ten temat. Sama kiedyś wybrałam się w takiej kurtce na rower ... bo byłam dobrze widoczna. Plany wycieczki potoczyły się jednak tak, że po wale przeciwpowodziowym pojechałam i z daleka widziałam sarenki, które czmychały ode mnie jak najdalej. Ale tu widzę, że zdjęcia bardzo udane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również ten post jest bardzo miły po.Bocian jest wielki i masz motyle są piękne, aby zobaczyć. Jestem pod wrażeniem twojego jelenia. Jak słodko.
  powitać

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne te zdjęcia,ale ze lubię ptaki to bocian super,jutro jego święto,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń