sobota, 22 sierpnia 2015

Grabówka 22.08

Dzisiaj jak planowałam wybraliśmy się znowu na focenie ptaków,jednak tym razem ptaki zawiodły bo z siewek pokazały się tylko 3 gatunki po jednym ptaku:(z kaczek cyraneczka,z chruścieli kokoszki 1 młoda i 2 dorosłe ptaki,była też czapla siwa ale tylko na chwilę siadła i zimorodki latały.
W dodatku jakoś z ostrością było kiepsko chyba przez mgłę bo i Marzenie nie udało się fajnych fotek zrobić jak to zwykle bywało:) To teraz widoczki:
Pozbieraliśmy manatki i weszliśmy na górę a tam pierza jakby ktoś poduszkę rozerwał.
Po drodze trafiliśmy na kopiec mrówek i wrzosy co kawałek kwitnące.
Idąc drogą usłyszeliśmy gęsi,poczekaliśmy chwilę czy wylądują na zbiorniku i poszłam zanieść karimaty do auta i ruszyliśmy w kierunku gęsi.W sumie było 25osobników.
Potem usłyszeliśmy świst skrzydeł a to leciał łabędz niemy,gdy tylko stacjonarna para go usłyszała odrazu wypłynęła z trzcin w bojowym nastawieniu ale łabędz poleciał dalej.
Chciałam iść pochodzić jeszcze za ważkami ale Marzenie się nie chciało a też nie chciała sama zostać bo się bała.I tak w drodze powrotnej zauważyłam zimorodka,który polował siedząc na brzegu-niestety nie udało mi się fotki zrobić bo jak już go przybliżyłam to odleciał.Wbiłam mu tak kołka by miał na czym siadać:). Pojechaliśmy na płaskowyż licząc na jakieś stada bocianów ale tylko 2 krążące widzieliśmy,1 błotniaka łąkowego,kilka myszołowów,2 czaple siwe i stado szpaków.
Wypad niezbyt udany bo ja bym sobie pochodziła po grabówce za różnościami tam występującymi.

3 komentarze:

 1. Mówisz, że ptaki zawiodły. Ja byłbym w siódmym niebie, gdybym zobaczył jakiegoś bekasa, czy zimorodka. :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szpaki już w sporych gromadach:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia z tych ptaków.
  Zdjęcie 6 znaleźć naprawdę piękne, aby zobaczyć.
  Pozdrawiam, Helma

  OdpowiedzUsuń