wtorek, 10 stycznia 2017

Kosorowice i moje okolice:)

Pojawiło się trochę śniegu ale szału nie ma za to mrozy spore.Tacie udało się ulepić małego bałwanka-fotka robiona wieczorem bo rano go wiatr przewrócił:)
Ale nawet w takie mrozy nie odpuszczam by wyjść na długi spacer.Ostatnio taki spacer zakończył się sporą zawieją śnieżną a jak wychodziliśmy pięknie świeciło słońce:)Na polu trafiliśmy na 2 czaple białe z dala od zbiorników wodnych,które w większości zamarzły.
I ja w zadymce śnieżnej:)
W podwórkowym karmniku ruch straszny ale dziwi mnie brak grubodziobów,czyży czy jerów-te ostatnie czasem zalecą do karmnika.
Pewnego mroźnego poranka wyciągnęłam siostrę na wypad do Kosorowic,po drodze zajechaliśmy do portu zobaczyć jak wygląda odra czy cała zamarznięta.
Na stawach tez lód i tylko 2 stawy z małymi oparzeliskami gdzie tłoczyły się ptaki:)
Na polu natknęliśmy się na martwą sarnę na polu-wcześniej oglądał ją myśliwy.Kruki miały co jeść i dość blisko dawały się podejść.
Są tam też pola na których rośnie sporo tzw "chwastów" w tym przypadku naturalna stołówka dla ptaków.Na górka porośniętych "chwastami" uwijały się zięby,mazurki,trznadle,potrzosy,makolągwy.
I jeszcze zięba w innym ujęciu:)I lodowe dziwactwa w miejscu gdzie wypływa woda
W wekend zimowe liczenie ptaków wodno-błotnych i jak co roku ja przejdę swój odcinek Zdzieszowice-Krapkowice choć liczenia chyba dużo nie będzie bo odra zamarznięta.

6 komentarzy:

 1. Nie lubię chwastów, jednak zacznę na nie inaczej patrzeć, bo dzięki nim ptaki mają pożywienie zimą. Żal sarny, ale trudno taka jest przyroda, czasami brutalna. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas wiosnę bardzo zimny, Aurę musiałem na rękach kawałkami nosič bo jej łapy zamarzały (unikam ulic więc to nie od soli). A jak wróciliśmy to prościutko pod piec pobiegła, staruszka już z niej...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne fotki :). Czaple białe pasują ubarwieniem do śniegu. Ale "lodowe dziwactwa" najbardziej mnie zaciekawiły. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Hejka :) Fajny bałwanek, my jakoś nie mamy kiedy zrobić tego rocznego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Like the traffic in the feeder in the backyard.

  OdpowiedzUsuń
 6. When you have beautiful snow. In the Netherlands, also last night of snow ...... but just not where I live :-)

  Beautiful photos of the snow, swans and egrets.

  OdpowiedzUsuń