środa, 25 stycznia 2017

Płaskowyż,las

Ostatnio na "chwilkę" skoczyliśmy na płaskowyż głubczycki zobaczyć co słychać na polach w zimowym czasie,jak zwykle sporo myszołowów,pustułka,kruki i futro w postaci 2 lisów.Jeden siedział sobie na stercie słomy i jak tylko zauważył,że patrzymy na niego to najpierw się schował a po chwili znowu wyszedł zobaczyć czy już odjechaliśmy i znowu się schował i zerkał z boku sterty:)
Drugiego lisa spotkaliśmy na łące był zajęty polowaniem na gryzonie,których w tym rejonie nie brakuje ale potem się rozmyślił i odszedł.
W sobotę pojechałam z tatą na ryby do Januszkowic.Na szczęście było kilku wędkarzy to mogłam spokojnie zostawić tatę by sobie łowił na lodzie a ja poszłam połazić po lesie gdzie dzięcioły już głośno bębniły a dzięcioły czarne ganiały się po drzewach.Było ładnie słońce świeciło to i taki widoczek pstrykłam sobie:)
Potem wróciłam na staw a tam można było sobie pochodzić i spojrzeć na wszystko od strony wody:)Na tym zbiorniku kiedyś składowano stare barki-pamiętam za dziecka jak jeździliśmy z tata na ryby to ganialiśmy po tych zatopionych częściowo barkach.Teraz można też zobaczyć co najmniej 2.
Słoneczny niedzielny poranek skoczyliśmy na Kosorowice tam sporo krzyżówek,trochę czernic i 3 łabędzie.Na polach można było spotkać myszołowy,wrony siwe,kruki i jastrzębia.Drobnicy mało-ostatnim razem było ich dużo.Jedno z wyrobisk zaczęto zasypywać i niestety nie ziemią a całym syfem,który ludzie zwożą-można też znaleźć słupy a nawet płyty nagrobne z wyrytymi nazwiskami:(Czy to miejsce na te wszystkie odpady? na pewno nie a takie wyrobiska powinny zostać zasypane ziemia/piachem a nie syfem,który przenika do gleb i wody.Potem pojechaliśmy do lasu za Kamień śl. ale oprócz 2 saren pustki nie licząc śpiewających ptaków:)
I podwórkowy strażnik-czasem zaglądają na zmianę z samcem ale polowania kiepsko im wychodzą z tych co miałam możliwość obserwować.
Przepraszam,że z opóźnieniem zostawiam u Was swój ślad wizyty ale mam problem z internetem(ten post pisałam 3dni bo zawsze brak połaczenia).

8 komentarzy:

 1. Jednym słowem wyrobisko zasypywano śmieciami. Makabra ! Podoba mi się lisek na stercie słomy. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne te futra lisowe... a krogulec jeszcze fajniejszy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zbliżenia liska świetne. Krogulec również. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie obserwacyjne średniactwo. Wczoraj myszołów, dziś mega duży klucz kaczek i wiewiórka na cmentarzu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle super obserwacje! No i te fotki liska - ekstra :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zdjęcia! Najlepsze z liskiem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Boa tarde, belíssimas fotos da vida animal, é a forçada natureza que tem sempre um lado mais encantador.
  AG

  OdpowiedzUsuń
 8. reat to see the fox in the snow. It is a wish of mine for a time to shoot a fox in the snow. However, there is almost no snow in recent years in the Netherlands anymore.
  The hawk is magnificently beautiful put on the picture. Class!

  OdpowiedzUsuń