niedziela, 26 marca 2017

Objazdówka z tygodnia:)

W poszukiwaniu wiosny przemierzam rowerkiem różne okolice naszego powiatu ale oczywiście te najbliższe,które swe tajemnice już częściowo odsłoniły są częściej odwiedzane a nóż coś nowego ciekawego się odkryje:)Na "szczaklu" wiosna już pokazuje coraz więcej swoich kwiatów.Ostatnio zakwitły pierwiosnki wyniosłe,zawilce,gajowe,kopytnik pospolity a knieć błotna już w pąkach:)
Wracając z tego wypadu jechałam do bratowej-w myślach miałam pomysł by jechać skrótem ale coś mnie tknęło by jechać na około i dobrze,że posłuchałam tych drugich myśli bo na polu przy drodze znalazłam poroże jelenia i to parę! waga 3kg-emocje jak wygrana w lotto:)
W innym lesie ładnie pokazały się czarki było ich sporo na takich leżących kłodach.
W sobotę siostra miała wolne to skoczyliśmy na Grabówkę-widziane pierwsze sieweczki rzeczne,odzywający się wodnik,błotniak stawowy,gegawy,łabędzie,kszyk,pierwiosnki a z płazów traszki zwyczajne.Pogoda była super.Oleice miały rujkę-ale ich było...
A w niedzielę kolejna objazdówka stawów z kolegami.Jakoś tak pusto na stawach-w rozwadzy zawsze pełno kaczek a teraz ani jednej,na innych stawach to samo,czasem 2-3 pary się trafiły-co to się dzieje z tą przyrodą:(Ale za to na polu pod Zdzieszowicami 6 bocianów białych i czajka:)
Potem w łęgu Zdzieszowickim trafił się zając:)
A popołudniowy wypad na kopalnię przyniósł obserwacje dorosłego bielika,myszołowy,trochę owadów i kwitnące fiołki i przylaszczki.
z niemiłych widoków to przy leśnej ścieżce 2 martwe lisy i kuna-czyżby polowanko:(ech...

3 komentarze:

  1. Miałaś piękny spacer i jeszcze zdobycz, poroże. Sporo już kwitnie kwiatków. Ja wczoraj byłam w Szczyrku i w lesie mało co kwitnie. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie złocie, kokorycze, zawilce i miodunki. Pszczół maleńko. Boćki na gniazdach, błotniaki dwa, masa drozdowatych, ranki i wieczory przy śpiewie kosów.

    OdpowiedzUsuń