niedziela, 25 października 2015

Stawy milickie 24.10.2015

W sobotę wybrałam się z kolegami na stawy milickie.Pogoda zapowiadała się wyśmienita,z rana lekka mgiełka i po dojezdzie w pobliże stawów pierwsze ptaki widziane na polach a były to żurawie i gęsi-te pierwsze dolatywały i dolatywały a głosy wydawane przez te ptaki to muzyka dla uszu:)
dojechaliśmy do stawu o nazwie Jamnik a tam setki mew,czapli siwych i białych i żurawi śpiących jeszcze w najdalszej części stawu.
Kolejny odwiedzony staw to Stary-szło się polną drogą wzdłuż łąk przeplatanych brzozami i dębami co sprawiało niesamowity klimat tego miejsca.Idąc przy krzakach usłyszałam taki pojedyńczy głos dzwonka takie ting-to były wąsatki:)
dotarliśmy do wieży widokowej na staw a tam ok 11 bielików,setki mew,nurogęsi,czajki,siewki złote,perkozy dwuczube,czaple siwe-jedna wszystko daleko na fajne foto.
W drodze do auta jeszcze nad głowami przeleciało kilka żurawi:) Potem krótka wizyta na stawach w Niezgodzie a tam sporo nurogęsi,czaple białe i stłoczone karaski pod brzegiem stawu.Jest tu też czatownia z której mozna fotografować ptaki.
Kolejne miejsce to stawy w Rudzie sułowskiej-najpierw zatrzymaliśmy się przy stawie przy drodze a tam na jednym sporo czapli siwych,krzyżówek,krakw.
Potem pojechaliśmy kolejny staw przy drodze a tam setki gęsi w tym zbożowe,białoczółki,gęgawy i rodzynek czyli bernikla białolica:)było też sporo krzyżówek,płaskonosy,rożeńce,perkozy dwuczube,czernice,świstuny,łabędzie nieme,zimorodki,bieliki.Udało się odczytać obrożę na gęgawie.
Na kompleksie stawów w rudzie sułowskiej na jednym z stawów było 40 łabędzi czarnodziobych i sporo krzykliwych na których udało się odczytać 2 obroże jedną niebieską a druga pomarańczową:)
Jeszcze w drodze powrotnej zajechaliśmy na Jamnik ale tam zostały tylko mewy w pokaznej liczbie bo szacunkowo 5-6tyś.Udało się odczytać biały plastik na śmieszce i zielony na białogłowej,była jeszcze jedna śmieszka z plastikiem ale postanowiła sobie usiąść i tyle z odczytu:)
Wspaniała wyprawa w świetnym towarzystwie i z rewelacyjną pogodą!

9 komentarzy:

 1. Niesamowita ilość ptaków!!! Wspaniałe :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam jest tak zawsze o tej porze roku:)pozdrawiam

   Usuń
 2. Ale cudnie !!! Ciekawie to wygląda !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ miałaś udaną wyprawę! Pogoda świetna to i kadry udane. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak pogoda była wyśmienita,towarzystwo też więc czego chcieć więcej:)pozdrawiam

   Usuń
 4. Zastraszająca ilość ptaków. Ale udana wyprawa. Niezłe zlotowisko ;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zobaczyć tyle mew,czapli siwych i białych, żurawi to z pewnością była duża przyjemność i radość. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak tylko by to wszystko dokładnie przejrzeć to najlepiej na wekend się wybrać bo to tylko część stawów zwiedzilismy:)pozdrawiam

   Usuń
 6. I've never seen so many white herons together !!! what will it be this was impressive. The cranes also, I have never seen. Wonderful they fly over it with you :-) The bearded tit is a bird that I would love to photograph.
  Greetings, Helma

  OdpowiedzUsuń