piątek, 24 stycznia 2014

Czatowni czas 6

Dzisiaj mimo nie najlepszej pogody poszłam do czatowni głównie dosypać jeść bo zrobiło się mrozno to i częściej trzeba zaglądać do ptaków:)I postanowiłam trochę posiedzieć.Było ciekawie buszował rudzik,zjawił się w końcu grubodziób,no i jak zwykle pełno dzwońców(jedna blacha odczytana),sikor z przewagą modraszek,trznadli,mazurków i zięb.Kręciły się kosy i sójki.Zniknęły bażanty choć zawsze przychodziły:(W drodze powrotnej znowu jakieś ptaki po głosach to świergotki łąkowe ale zapadły w pole z poplonem i mimo,że przeszłam się wzdłuż pola nie wyleciały:(A niedaleko domu sikora uboga fajnie się odzywała-ostatnio 2 widziałam:)Fotki takie sobie bo światełka brak. grubodziób
rudzik
sikora modraszka
sikora bogatka
sikora czarnogłówka
I jeszcze marna fotka karolinki,która pływa na odrze w otmęcie pod mostem kolejowym i dzierlatka również z otmętu z biedronkowego parkingu.

7 komentarzy:

 1. O grubodziób, u mnie się jeszcze nie pokazał.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie dopiero teraz a i to sporadycznie siada:(wiecej siedzą w krzakach na jakiś czarnych owocach.

   Usuń
 2. A u mnie do karmnika zagląda nareszcie pan, dla którego karmnik założyłem - krogulec :)

  Zdjęcia z czatowni - pozy i kadry super, ale rzeczywiście szkoda, że światła nie było. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Dziś rano jak dokładałem do karmnika, krogulec postanowił zaatakować, wcale nie zwracał na mnie uwagi... niestety nie miałem szkła przy sobie :)

   pozdrowionka

   Usuń
  2. U mnie ostatnio sporadycznie zagląda,ale nie atakuje tylko przelatuje.Czasem siedzą sobie sierpówki a na przeciw jakieś 20m krogulec i się na siebie patrzą."mój" krogulec woli domowe gołębie znajomego:)tylko takie oskuby znajduję.ten też atakuje jak się jest na podwórku.

   Usuń