niedziela, 18 września 2016

Dzierżno i nasze okolice:)

Ostatni dzień urlopu mojej siostry spędziliśmy na Dzierżnie dużym(śląsk). Było warto bo ptaków sporo głównie mewy śmieszki,mewa czarnogłowa,sporo dużych mew w typie białogłowych.A z ptaków siewkowych kszyki,bataliony,biegusy zmienne,4 rycyki,piaskowiec,czajki,piskliwce i rodzynki czyli płatkonogi szydłodziobe:)i dość późna wilga.
I reszta towarzystwa.
Kolej na moje okolice zrobiliśmy z tatą i mamą objazdówkę i tak w Odrowążu spotkaliśmy myszkę leśną:)
W porcie w Choruli ładnie kwitł żabiściek pływający ładnie kwitnący na biało:)
I zimowity.
Rowerowa objazdówka i znaleziony martwy bocian biały przeorany przez rolnika-powodem śmierci był porażenie prądem na tym słupie:(Ptak nie cieszył się długo życiem bo to młody z Utraty-musiałam trochę się naszukać wszystkich części boćka by znaleźć łapę z obrączką:(
co jakiś czas pokazuję Wam dlaczego nie powinno się śmiecić w różnych miejscach(pola,las,stawy,rzeki itp)tym razem w enerdżiku znalezione martwe chrząszcze w tym biegacz gładki-smutne to ale niestety trudno ludziom przemówić do rozsądku.
Jednego dnia fajnie zachodziło słońce na czerwono:)
Na stawie "gold" para łabędzi dobrze pilnuje swojego rewiru i młodych-ostatnio jak była przyleciała inna para ale szybko została zapędzona w róg i zmuszona do opuszczenia zbiornika:)
Wrzesień to czas kiedy rolnicy koszą kukurydzę i jak to zazwyczaj bywa coś tam jeszcze zostanie na polu bo podczas koszenia czasem kolby spadają a dzięki temu można sobie nazbierać na zimę bo i tak zostanie to przeorane a wystające kolby będą kusiły dziki:)Tak więc już mam zapas na zimę tylko wyłuskać i wysuszyć.Przy okazji można było podglądać przyrodę a pokazały się sarenki mama,tata i 2 maluchy:)były też inne sarny ale te trzymały się razem:)
A dzisiaj w tym samym miejscu stadko gęgaw:)
i na koniec ozdobny słonecznik

5 komentarzy:

 1. Cudowne obserwacje, a zachód słońca powalający... Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto objazdówki robić. Boćka szkoda.
  Do rozumu i do kultury najlepiej przemawiać przez... kieszeń i pośladki (drugie w razie dużego oporu). Niestety tak jak w przypadku matolskiej jazdy samochodem także na śmiecenie jest rodzaj "społecznego przymykania oczu" a osoba upominająca prędzej zarobi miano "oszołoma" od postronnych niż wsparcie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Boa tarde, excelente observarão das aves e do por do sol, assim como, das belas flores que resultou em maravilhosas fotos.
  Resto de boa semana,
  AG

  OdpowiedzUsuń
 4. A lot of gulls and other waterfowl.
  The migration has also begun.
  The mouse is very touching and endearing :-)))))
  Have you seen crocuses !!!!! Already??
  Very unfortunate for the white stork :-(
  The red sun is great and also the beautiful Sunflower.
  Men are beautiful.
  Greetings

  OdpowiedzUsuń