niedziela, 9 października 2016

Otmuchów i moje okolice

Sobotni dzionek spędziliśmy z kolegą nad zbiornikiem Otmuchowskim i choć pogoda barowa a nie do ptaszenia to i tak wypad był rewelacyjny:)Poniżej fotka jaka była pogoda:)
a to wcale nie oznacza,że i ptaków nie było-były i to sporo zwłaszcza cyraneczek,krzyżówek,były też rożeńce,krakwy,płaskonosy,głowienki,czaple siwe i białe,łabędzie nieme,mewy.
Pojechaliśmy od drugiej strony bo tam było więcej siewek i tak samych siewnic naliczyliśmy 52os,biegus malutki,bataliony,a biegusów zmiennych jak mrówek:)były też brodzce śniade,bieliki,jastrząb,myszołów.
Podeszliśmy jeszcze kawałek po błotku i patrzymy a przy gałęzi na ziemi siedzi sokół tundrowy,którego tu wykryto jakiś czas temu.Udało mu się upolować jakiegoś małego ptaka i się posilał.można było długo sobie na niego patrzeć:)
a siewki nic sobie z jego obecności nie robiły i spokojnie żerowały:)
Wracaliśmy po takim błotku:)
a dzisiaj rano skoczyłam w swoje okolice choć jeszcze mglisto było ale widoczki juz iście jesienne.
Na polu z słonecznikiem wielkie stado a raczej 2 stada dzwońców myślę,że ponad 250 ich było w tym stadku były też szczygły(kilka),w lesie sporo drobnicy jak mysikróliki,czubatki,raniuszki,sikory-wszystko intensywnie żeruje przed odlotem.
Jeszcze chciałam inne miejsca odwiedzić ale jak lunęło to musiałam zmykać do domu:(

5 komentarzy:

 1. The weather was not really bright but you could still make nice pictures of these water birds like ducks and swans. I see lots of herons together, which is nice to see. The falcon on the bank probably waiting until he can strike for a snack or he is going to take a bath :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank Helma.Falcon already rat and looked at the likely future victims:)

   Usuń
 2. Jedni lubią zalewać się piwem inni deszczem... wolę tę drugą grupę ludzi ;-)
  Powodzenia w obserwacjach.

  OdpowiedzUsuń