niedziela, 16 października 2016

Stawy Milickie 15.10.2016

Sobotni dzionek spędziliśmy z kolegą na stawach milickich.Już po drodze zobaczyliśmy setki żurawi,które robiły niezły hałas:)Można było sobie je pooglądać i posłuchać.
Pierwszy odwiedzony staw to Jamnik a ta setki śmieszek,sporo nurogęsi,gęgaw,krzyżówek.Było na co popatrzeć-udało się odczytać 2 obrączki plastikowe na śmieszkach.Była też niepłochliwa gęś zbożowa i gęgawa-postrzałek czyli trafiona przez myśliwego ale w skrzydło:(
słońce próbowało przebić się przez chmury co czasem się udawało ale na ogół było pochmurno.Dotarliśmy do innego stawu był cały spuszczony a na nim 13 bielików,sporo mew i czapli.
Kolejny staw to Stary po drodze jak w zeszłym roku na nieużytku dziesiątki grzybów kani-kapelusze ogromne nawet na zaoranym pasie wyrastały:)3 trafiły na stół:)
Muchomorów też były niezliczone ilości takie czarcie kręgi:)
Na starym też dużo ptaków siewki złote,czajki,bieliki,czaple i rodzynek w postaci szablodzioba-niestety za daleko na foto:( Na kolejnym stawie w Rudzie sułowskiej wśród mew i czapli trafiła się mewa siodłata:)Na kolejnym stawie(jest ich tam do zatrzęsienia) spore stado gęsi wśród którego znaleźliśmy berniklę białolicą:)Były też łabędzie nieme,duże stadko krakw,pojedyncze rożeńce,płaskonosy,perkozki.
Czas szybko leciał,więc trza było się powoli kierować w stronę domu ale jeszcze raz zatrzymaliśmy się na Jamniku tym razem śmieszki "jadły" kolację i były ich setki polujące na małe rybki.Aż trudno było zrobić fotkę gęsiom bo zawsze w kadr pchały się mewy:)
Wypad bardzo udany ale jakby jeszcze słoneczko świeciło to by foty wychodziły lepiej.Kompleks stawów jest tak ogromny,że trza by było co najmniej 3 dni by dobrze je objechać ale warto choć na jeden dzień się wybrać.

5 komentarzy:

 1. Autumn has really come and that shows you nicely with the mushrooms. Beautiful red with white dots :-) The cranes are great to see (I see that unfortunately never). The waterfowl are fun

  Regards, Helma

  OdpowiedzUsuń
 2. Boa tarde, maravilhosa selecção de boas fotos com a natureza em destaque.
  Resto de boa semana,
  AG

  OdpowiedzUsuń
 3. U ptaków to już jesień... pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Można tak siedzieć i podziwiać ptactwo bez końca:)

  OdpowiedzUsuń