wtorek, 2 maja 2017

Grabówka 30.04.2017

W końcu dotarliśmy na piaskownie:)Pogoda wyśmienita można było spokojnie spacerować.Pierwszym fajnym widokiem były pary gęgaw z młodymi:)
Dalej poszliśmy na stanowisko Piestrzenica kasztanowata (Gyromitra esculenta)-troszkę przymrożona ale była:)
Oczywiście nie mogło zabraknąć rosiczki okrągłolistnej,której jest tam pełno-choć sporo stanowisk zalanych z racji lekkiej powodzi w naszym regionie.
Kolejny etap to poszukiwania płazów-koncerty jakie dawały były niesamowite a i niektóre gatunki dały się sfotografować:)Rzekotka drzewna i grzebiuszka ziemna.
Oczywiście nie mogło zabraknąć futra choć przez trzciny to jednak fajne spotkanie:)dziki.
Ważek jeszcze nie spotkaliśmy oprócz straszki pospolitej.Pięknie śpiewały lerki,odzywał się dudek,trzciniaki,kląskawki.Były też pary gęgaw bez młodych ale chętnie pozowały do fotek:)
Także wypad udany,pogoda dopisała:)

16 komentarzy:

 1. Ale żaba na patyku jest super! Nie przepadam za nimi ale ta fotka jest cudna. Pięknie spędziliście dzień. Do nas przyleciała para kaczek na staw, jeszcze nie sprawdzałam czy coś ze zdjęć wyszło, bo nie chciałam ich wypłoszyć. Widać było, że przyleciały odpocząć. Ryb nie ma to się nie pożywią, chyba że jedzą żaby :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:)to miejsce jest super i każdy wypad tam przynosi ciekawe obserwacje/spotkania.pozdrawiam

   Usuń
 2. Ciekaw spacer, bo są spotkania z ptakami, dzikiem i żabkami. Rzekotka drzewna mnie oczarowała. Grzyb i rosiczka też są godne uwagi. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam grzebiuszki, są śliczne i mają wspaniałe oczy. Masz tam wiele fajnych grzybów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się cieszę z spotkania grzebiuszki:)miejsce tak rozległe,że nie wiadomo na czym się skupić bo taka bioróżnorodność:)pozdrawiam

   Usuń
 4. Przepiękne fotki żab, chyba nawet dla nich samych warto się było wybrać :). Gęgawy, dziki i rosiczka to również wspaniały widok. Zresztą, wszystko mi się podoba :). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację-żaby to fajne stworzonka:)teraz przyjdzie czas na sezon ważek,tylko czy siostra znajdzie czas by mnie tam zawozić...pozdrawiam

   Usuń
 5. A ja w tym roku ani jednej żaby jeszcze nie spotkałem, pomimo iż plątam się w okolicach gdzie powinny być liczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też zauważyłam,że nie wszędzie są-nie wiem od czego to zależy.

   Usuń
 6. Wow! Ale Ci rzekotka zapozowała, prawdziwa modelka z niej! :D Kolejna super wypraw, życzę aby kolejne były tak samo obfite w te wyjątkowe momenty jakie tu przedstawiłaś. Pozdrawiam majowo i zapraszam do swoich kącików, w tym do dyskusji pod moim ostatnim postem! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne zdjęcie rzekotki! Super pozowała do zdjęcia! Fajne spotkanie z dzikami, jak ich nigdy nie widziałam. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:)ja też rzadko widuję dziki ale jak jest spokój na danym terenie to czasem się pokarzą.Tak samo z jeleniami w tym roku często je widuję:)pozdrawiam

   Usuń
 8. Beautiful mole Monika!
  Also, you can have a beautiful photo shoot. I love the sundew. The frogs are great to see and wow .... you saw wanted !!!! Supermooi is this post :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you Helma - this place always finds something before us:)

   Usuń