wtorek, 6 czerwca 2017

z początku czerwca....

Dzisiaj będzie ptasio i owadzio wszak to sezon bardziej na owady ale ptaki też się pokazują i czasem dają się sfocić:)Zacznę od odwiedzin kamieniołomu ale po drodze na wysypisku kilkanaście śmieszek i kawki-te uwiecznione jak siedziały na słupie:)
Na kamieniołomie sporo modraszków głównie ikary ale są też i inne gatunki:)
znajdziemy tu też rzadki gatunek rośliny-mianowicie Traganek duński-jedyne stanowisko w woj.opolskim do tego nikt nie dba o to by ten kawałeczek 6x2m w jakiś sposób zabezpieczyć przed rozjeżdżaniem przez quady:(W zasadzie kto by się przejmował jakąś tam roślinką jak można zgarnąć hajs za wynajem terenu:(.
w drodze powrotnej przy stawie myszołów.
I młode kruki na słupie.
sobota to ostatnie liczenie kwadratu 2x2 ptaków śreniolicznych.Po drodze para gąsiorków na zniszczonej remizie bo komuś się przypomniało,że akurat w tym roku musi to zniszczyć:(
W lesie spotkałam wiewiórkę-w zasadzie to ona się narzucała by ją sfocić:)
I potrzeszcz z materiałem-pewnie gniazduje na niużytku-o świcie gwarno tam jak w ulu:)
Popołudniu skoczyłam z tatą na "kople" a tam para łabędzi z 6 maluchów-dorosły ptak z przyponem wbitym w szyję:(
Pięknie pozował Lycaena dispar i choć z złozonymi skrzydłami to wyszedł ekstra:)
I śpiewający trzciniak pod słońce:)
I parka ważek żagnica ruda w miłosnym spotkaniu:)
W niedzielę odwiedziliśmy kosorowice-na stawach pustki ale na polach pierwsze w tym roku kuropatwy i odzywająca się przepiórka.Skoszone łąki i pachnące siano-aż nie chciało się do domu wracać:)Potem jeszcze na chwile skoczyliśmy na staw w Rozwadzy,po drodze w Obrowcu taki mural i co jakiś czas dochodzą nowe rysunki:)
A na stawach pierwsza w tym roku szafranka czerwona:)
teraz trochę mniej czasu na foty bo praca mnie znalazła i tylko popołudnia do dyspozycji i weekendy ale i tak prawie codziennie jestem w terenie chyba,że pada:)

4 komentarze:

 1. Fajne zdjęcia i fajne spotkania. Super te młode kruki :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Olá, desfrutar da natureza mesmo que seja só aos fim da tarde ou só aos fins de semana, é um privilegio estar no meio e poder fotografar, as fotos são belas.
  AG

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo za pracę, w końcu się perturbacje skończyły.
  Świetne obserwacje, choć i u mnie ptasio. Myszołowy solo i w parach, gąsiorek, kilka razy dzięcioł, kwiczoły.

  OdpowiedzUsuń
 4. I enjoyed these beautiful pictures of the various animals like butterflies, squirrels, birds and flowers and dragonflies. Nature is also really very beautiful :-)

  OdpowiedzUsuń