sobota, 26 stycznia 2013

ptakoliczenie 2013

Dzisiaj w ramach ptakoliczenia wybralam sie na moja miejscowkę,gdzie dokarmiam ptaki.Oczywiście jak zwykle było ciekawie,standart ptasi w postaci krzyzodziobow,sikor,trznadli,mazurków a do tego 10 gili,juz tylko jeden bażant:(rudziki dwa,no i trafil sie jeszcze lis i mysliwy z flintą o ile to był mysliwy a nie jakis kłusol,tym bardziej,że zanim zaczełam tam dokarmiać skontaktowałam sie z lesniczym a on powiedział,że tam nie poluja bo za mały las i za blisko zabudowań,choc przyznał,że może ktos sie zapomnieć i zapuścic na ten teren:(Kurcze fotka jegomościa nie wyszla za dobrze,bo byłam akurat za drzewami ale przechadzal sie wlasnie bliżej zabudowań niz od nich odchodził?to mnie zastanawia. Popołudniu pojechałam z tata na stawy w krepnej ale pustki straszne,kilka sikor,stadko czyży i strzyzyk,troche lepiej było na rozwadzy na odcinku odry ponad setka krzyzówek,5nurogęsi,3 łabedzie nieme,31kormoranów. fotki dokumentacyjne bo wciąż brak słońca:(

2 komentarze:

 1. U mnie było trochę słońca wczoraj, dziś są już jedynie co jakiś czas przejaśnienia. Może dziś będziesz mieć okazję na fajne fotki?? w drugim dniu ZP. :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj! świetny masz pomysł z tymi czatowniami i dokarmianiem w lesie. Przynajmniej zawsze wiesz, gdzie iść i gdzie będą ptaki. Czasem nachodzę się cały dzień po lesie i zobaczę 3 bogatki ;)
  pozdrawiam
  Jacek
  www.tenpieknyswiat.pl

  OdpowiedzUsuń