środa, 15 października 2014

Takie tam pstryki cz.3

Jakoś ostatnio brak natchnienia na pisanie bloga bo i pokazać nie ma co:(Na polach pustawo,w lesie ptaki gdzieś górną częścią się przemieszczają,futra prawie wogóle nie widać.W lesie górażdżańskim byłam z 3 razy w ostatnim tygodniu i udało mi się spotkać dzięcioła czarnego i wiewiórkę:)Foto kiepskie bo w młodniku była a ten gęsty i trudno o dobrą fotkę.
Na obrzeżach lasu można trafić na sikorę czubatkę ale to tak samo ruchliwe jak raniuszek:)
A dzisiaj będąc w tym samym miejscu wypatrzyłam jeszcze pokrzywnicę.
w poniedziałek wybrałam się z tatą nad odre na ryby-ja oczywiście połazić.Trafiłam na parkę zimorodków ale tak siadały,że ni huhu je sfocić:)jedynie takie marne foto w locie.
Idąc polną drogą wypatrzyłam Meloe rugosus.
Jak już się ściemniało na łakę wyszły sarny.
a wieczorem ładnie odzywały się puszczyki,dzień pózniej było 4 słychać. A dzisiaj ładne halo było wokół słońca-niestety nie udało mi się całego uwiecznić.
I jeszcze na koniec szczygieł z podwórka przylatują na kwiatki wyjadać nasiona.

7 komentarzy:

 1. Zazdroszczę sosnówki, zimorodka i szczygła. Zdjęcia mi się podobają bo są takie naturalne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne, u mnie wcale się nie da ostatnio fotografować, pochmurno i siąpi a wczoraj widziałam już stadko kwiczołów w okolicy. Zimorodek cudny, gratuluję spotkania.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czubatka to jedyna z sikor której nie mam, ale niestety u mnie nie występuje. Fajne Foty:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mało - ja ostatnio wpadłem na dzięcioła zielonego, ale nim wyjąłem aparat odleciał, to ja dyskretnie za nim... ale cwaniak się spostrzegł o zwiał w ogrody działkowe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jezu .... wyjazdem tutaj, zwierzęta i ptaki, które lubię w moim obiektywie będzie pod ręką., AleWiewiórka jest bardzo piękne, ale również twoje Putters (szczygieł). Ci Czubaty cycki jest naprawdę wielki, aby zobaczyć, a następnie również latające zimorodek. Również inne zdjęcia chrząszcza, piękny jeleń i obwód jest wielki.
  Z poważaniem

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak pięknie... wraz z fotografiami przeniosłam się w ten plener :)))))

  OdpowiedzUsuń
 7. "Takie tam pstryki" ... jakie fajne.

  OdpowiedzUsuń