czwartek, 23 lipca 2015

Objazdówka

W poniedziałek po pracy ruszyłam w teren,głównie za roślinami bo ptaków jakoś mało-jakby już pózna jesień była,ani jednego bociana na łąkach,ani drobnych ptaków.No cóż obiektyw skierowałam na rośliny.I tak w rowie niedaleko odry pięknie kwitną różne rośliny: strzałka wodna(Sagittaria sagittifolia L.)
łączeń baldaszkowy((Butomus umbellatus L.)
jeżogłówka gałęzista((Sparganium erectum)
A nad brzegiem odry: jeżogłówka pojedyńcza(Sparganium emersum)
Arcydziegiel nadbrzeżny(Archangelica officinalis)-często mylony z barszczem sosnowskiego i niszczony.
Potem zajechałam na gold zobaczyć jak się mają łabądki-już zostało tylko 4 i to co widziałam co widziałam-zachowanie wędkarza z browarkiem i rodzinką niby z niemiec to woła o pomstę do nieba.Najpierw karmili łabędzie siedząc na cyplu ale jak ptaki chciały przejść na koniec cypla to gość odstraszał je podbierakiem a rodzinka uchachana bo łabedz się stawia i co?zajezdzam dzisiaj a tu tylko 3 maluchy!ech ci ludzie to popaprańcy czasem mam ochotę wziąść pistolet do paintbola i jak tylko który podniesie rękę na kaczki(strzelają z procy:() czy łabędzie kulka w łeb na poprawienie pamięci,że ptaki też czują ból.....
A wczoraj rano w pracy na hali siedział sobie gołąb pocztowy,postanowiłam go złapać i zobaczyć skąd jest,okazało się,że ma znacznik z nr tel więc zadzwoniłam go hodowcy i powiedziałam gdzie jest ptak,poprosił o przetrzymanie przez noc(dać jeść i pić)i rano wypuścić-tak tez zrobiłam,gołąb już się nie mógł doczekać wyjścia z klatki i co?usiadł sobie na dachu garażu i ani myślał odlecieć ale sypnęłam kukurydzę na dach i poleciał.Obrał prawidłowy kierunek na Trzebinie(małopolskie)-jakież było moje zdziwienie jak kolega przychodzi i mówi,że gołąb znowu siedzi na hali-co mu się to wysypisko tak spodobało hehe.była godzina 11 ale posiedział do 15 i poleciał tyle,że nie wiem czy nie wrócił.W razie co powiedziałam by go wygonili z hali. Ten rózowy kolor to specjalna farba,która ma odstraszać jastrzębie:)
Jak wywoziliśmy śmieci po segregacji na wysypisko to przy okazji zobaczyłam tą czaplę-była wypchana:) A dzisiaj znowu pojechałam zobaczyć co słychać na polach ale pusto tylko stado szpaków ok 400os,myszołów jasny,wspomniane łabędzie z 3 młodymi i modraszek korydon.

6 komentarzy:

 1. Jakie śliczne zdjęcia :))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam łączeń baldaszkowaty, ma śliczne kwiatki. Zachowanie ludzi wobec łabędzi było okropne, wcale się nie dziwię, że byłaś oburzona. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ty to zawsze upatrzysz jakieś cudne roślinki, nawet w rowie!
  Faktycznie zachowanie ludzi jest okropne, niedawno mój piesek domowy wrócił podstrzelony - byliśmy wstrząśnięci.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak tylko będziesz organizować grupę z pistoletami od paintbola to chętnie dołączę. Czasem naprawdę myślę, że nie ma innej rady na głoopotę niektórych ludzkich osobników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację głupota kosztem zwierząt:(Pozdrawiam i dziękuję za wizytę

   Usuń
 5. Też miałęm taką sytuacje z gołębiem siedział u mnie 3 dni:)

  OdpowiedzUsuń