niedziela, 15 listopada 2015

Emilówka i sowy

W piątek poranek spędziłam w terenie-odwiedziłam niewielki las i dół zwane przeze mnie "emilówka".Jak wdrapałam się na górkę od strony starego torowiska to spotkałam lisa-nie był płochliwy ale pomaszerował dróżka między ostrężynami niczym pies będący na spacerze:) Postanowiłam najpierw zobaczyć co w dole jest-wody brak ale patrząc na drzewa(same błoto po ocieraniu się) dziki i tak chętnie korzystają z błotka jakie tam zostało po deszczach. Ładnie osiadła mgła w dole:)
Pasło się 2 sarny po prawej stronie dołu a na posianym zbożu pasł się zając.Oprócz tego sporo kwiczołów,grubodziobów i kilka sikor,gili.W sumie nie dużo jak na to miejsce patrząc na inne lata ale pewnie to wina ciepłej jesieni:) Dalej na polu stadko saren.
a potem to już standard czyli kwiczoły,zięby,stado makolągw,krogulec,dzwońce.W sobotę nie chciało mi się nigdzie jechać,tyle co na zakupy do krapkowic i zatankować auto.Przy okazji podjechaliśmy zobaczyć sowy uszatki-było 7 osobników ale tak wiało,że ciężko było zrobić względne fotki.A dzisiaj cały dzień pada:(

9 komentarzy:

 1. Sowa śliczna, nigdy jeszcze jej nie spotkałam. U mnie pogoda w ogóle nie pozwala na robienie zdjęć, szaro i mokro, listopad się nie popisał.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas też pada i pada ale mam nadzieję,że to się niebawem zmieni:)pozdrawiam

   Usuń
 2. Wspaniałe sowy, nie miałam okazji podziwiać w naturze, zazdraszczam nieco:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sowa absolutnie piękna, nigdy nie widziałam tak blisko w naturalnym środowisku. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zwykle pozostaję pod wrażeniem dorobku - ja za pełny sukces uznał bym już 1/4 tego

  OdpowiedzUsuń
 5. Uszatki przepiękne! Sama chciałabym zobaczyć je jeszcze raz, bo jak na razie mogłam podziwiać te sowy tylko raz i na dodatek w nocy. Wycieczka bardzo ciekawa! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałbym bym kiedyś naraz taki standard zobaczyć. To cudownie żyć blisko takiej przyrody. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. The photograph of the fog in the valley is very beautiful.
  Super that you could shoot the deer.
  The long-eared owl is really great!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ach!!! Ale zdjęcie z mgłą strasznawe :P

  OdpowiedzUsuń