poniedziałek, 2 listopada 2015

Las w okolicy Posiłku,kosorowice

Oj namarudziłam się,by namówić moją siostrę na wypad w teren a konkretnie do lasu w okolicy Posiłku-to lasy prószkowskie:)Niedzielny dzień był słoneczny ale wietrzny to jednak nie przeszkadzało w spacerze po lesie w którym jeszcze nie byliśmy(no ja kawałek zwiedziłam z kolegami). Jednak tym razem poszliśmy daleko przed siebie co jakiś czas wchodząc w głąb lasu w poszukiwaniu czegoś do sfotografowania:)Na początek jesienny widoczek:)
Przy jednej z dróg znajduje się taki kamień z tablicą pamiątkową a po drugiej stronie drewniana szopa.
Poszłam w głąb lasu i na powalonym drzewie znalazłam grzyb a dokładniej to soplówkę bukową(Hericinum coralloides)
A na tym foto dopiero rozrastająca się soplówka:)
I to w zasadzie był jedyny ciekawy okaz podczas spaceru.Tak to tylko jesienne widoczki zapisywały się na mej matrycy aparatu:) Dzisiaj skoczyliśmy na stawy w kosorowicach kilkanaście kormoranów,11 perkozków i 3 czaple siwe.
Była jeszcze para łabędzi z 5 młodych i para bez młodych.Dopiero na ostatnim stawie było ok 40 krzyżówek,30 głowienek,4 cyraneczek i kilkunastu czernic,no i jeden samotnik i zimorodek.Z drobnicy gile,paszkoty,dzwońce,sikory.W zasadzie to pustawo jak na te stawy.
Popołudniu odwiedziłam kamieniołom tam tylko gile,zięby,trznadle,sikory i myszołów.Na foto porosty złotorost i jeszcze jeden ale muszę go oznaczyć:)
suszki gnieznika leśnego w jesiennej scenerii:)
Jakiś grzybek i widoczek jesienny:)

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawie wygląda soplówka bukowa. Spacerując po lesie będę wypatrywać jej. Dla Ciebie ptaków może i mało, ale dla mnie to by był wspaniały widok :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta soplówka jest wspaniała, nie spotkałam takiego grzyba jeszcze ale może to dla tego, że u mnie tylko kilka buków rośnie i to raczej młodszych niż starszych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po lesie zawsze warto chodzić.
  Soplówkę ostatnio spotkałem opodal bacówki Biały Jeleń w Iwkowej (Beskid Wyspowy).

  OdpowiedzUsuń
 4. Photo 3, 4 and 5 I feel really very special. This beautiful wig fungus is rare in the Netherlands. Very nicely photographed. The other autumn photos are also very attractive with beautiful colors.

  OdpowiedzUsuń