wtorek, 3 listopada 2015

Rezerwat Łężczok 3.11.2015

Dzisiaj korzystając z ładnej pogody wybraliśmy się do rezerwatu łężczok- co prawda podświadomie liczyłam na tłicz-czyli zobaczenie czegoś co widzieli inni.ale po kolei:) Przy parkingu przywitały nas gile i raniuszki.Potem jesienny widoczek:)
Tym razem jakoś tak cicho było na stawach-ostatnim razem jak byliśmy to gęsi darły dzioby aż miło a tym razem jakby wogóle ptaków nie był:( 3 stawy spuszczone-na pierwszym 2 biegusy zmienne,2 ohary,i sporo czapli białych i siwych,gęsi garstka.Na drugim kilka czapli,na trzecim stawie przewaga czapli białych,kilka gęgaw,2 perkozy dwuczube i 3 mewy duże.
doszliśmy do końca stawów a tam tylko krzyżówki i łabędzie nieme.Na bocznym kilka płaskonosów,perkozków,krzyżówek,cyraneczek. Postanowiliśmy wrócić na pierwszy staw bo w tą stronę leciały klucze gęsi.Po drodze spotkana wiewiórka.
Nadal panowała cisza tylko rudzik sobie podśpiewywał. Doszliśmy do stawu a tam już pokazne stado gęsi głównie zbożowe i gęgawy z domieszką białoczelnej.Przyszedł czas na poszukiwanie w tym gęsim mixie rodzynka czyli bernikli rdzawoszyjej:)Po 5minutach czesania stada-jest udało się ją znaleść:) foto przez lunetę bo za daleko było.
I jeszcze fotki gąsek:)
A panowie odławiali rybki:)
Na koniec jesienna fotka:)

5 komentarzy:

 1. Cudowna wycieczka, cudowne fotki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Udany wypad - bernikli pozazdrościć nawet przez lornetkę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałam, że już dawno odleciały :) Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Very nice autumn colors.
  The forest is a beautiful sight. Squirrels are my favorites.
  nice also the many egrets

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowny spacer i nawet była wiewiórka :)

  OdpowiedzUsuń