czwartek, 6 listopada 2014

Podwórkowe pstryki

Ostatnio mimo,że słonecznie to bardzo wietrznie było,co wykluczało wypady w w teren.Dlatego pozostało mi zasiąść w podwórkowej czatowni:)Oczywiście standart ptasi przylatuje,więc tylko pospoliciaków fotki wstawiam:) sierpówka(Streptopelia decaocto) prawy i lewy profil:)
Sroka (Pica pica)z kukurydzą:)
Wróbel(Passer domesticus)
Mazurek(Passer montanus)
sikora bogatka(Parus major)
Był też krogulec ale wylądował na szklarni nad czatownią.ale już mu przygotowałam słupek do siadania,może uda mi się fajnie go sfotografować.Ten chyba nie był głodny bo sikory siedziały na drzewie obok i nic sobie nie robiły z jego obecności:).

8 komentarzy:

 1. Nie boisz się, że stawiając ten kołek dla krogulca wystawiasz mu drobnicę jak pieczeń na tacy? Piękne zdjęcia. Zazdroszczę że masz równocześnie i mazurki i wróble.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo one tu urzędują cały rok,głównie u koleżanki w wielkim ogrodzie,a do mnie zaglądają sporadycznie o tych samych porach.A to,że siądzie na tym kołku będzie jak wygranie w totolotka:)szybciej wybierze drzewa lub szklarnie-choć na niej dopiero pierwszy raz widzę by siadał.Wróbli coraz mniej powiedziałabym,że o 50% niż jeszcze 2-3 lata temu.W okolicy w tym roku dobrze uszczelnili poddasza i wróble nie mają gdzie się lęgnąć.Tak małej ilości tych ptaków jeszcze nie widziałam.

   Usuń
 2. Piękne fotki a drobnica zawsze jest fajna:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaaaa ...... bardzo ładne. Pięknie tych ptaków, a także bardzo piękne kolory i ostrość. Moje gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niby pospoliciuchy ale jakie ładne - wszystkie te gatunki są bardzo wdzięczne do fotografowania, a z tymi wiatrami to prawda - ostatnio strasznie wieje... aż się nie che wychodzić z domu, pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń