środa, 14 stycznia 2015

Rozwadza 14.01.2015

Ostatnie dni były wietrzne i po zimie zostało tylko wspomnienie.Wczoraj tak pięknie słońce świeciło,że nawet pszczoły latały a muchy wygrzewały się na ścianie domu.Wpadliśmy z siostra na pomysł by pojechać na staw w rozwadzy i położyć się pod siatkę.Jeszcze wieczorem spakowaliśmy graty a rano wstałam wcześniej by iść z psem oczywiście musiałam go budzić bo tak wcześnie nie wstaje:)Zajechaliśmy jeszcze po ciemku a kaczki dopiero się zlatywały to był dobry moment na ułożenie się blisko wody.Poranek był bardzo wietrzny ale słońce się pokazało choć trochę pózno bo zdążyły przed moim obiektywem przepłynąć kormorany a w oddali łabędzie nieme.
A potem słońce zaszło i wyglądało tak:
niestety kaczki trzymały się cały czas drugiego brzegu i tylko kormorany się pokazały bardzo blisko.Latał tez zimorodek w te i z powrotem ale nie przysiadł na pomoście.
Już dłużej nie było sensu leżeć i o 10 zwinęłam się jeszcze w rogach stawu pływają kawałki lodu a drugi staw jeszcze skuty lodem.
Poszliśmy jeszcze zobaczyć na odrę a tam tez sporo krzyżówek i mew dużych.wracając do auta jeszcze luneta przepatrzyłam stado krzyżówek i wypatrzyłam rożeńca i to aż 2:)były też tylko 2 wąsatki(parka),ok 30 łysek,4 czaple białe i 2 siwe,trochę kormoranów.
I na rozwadzę dotarli ludzie z piłami i zniszczyli takie fajne miejsce gdzie bywało dużo bażantów i drobnicy:(W gogolinie na strzebniowie też komuś przeszkadzały akacje rosnące z dala od drogi-ciekawe czy było to legalne?
Z strzebniowa:

6 komentarzy:

 1. Brak słońca daje się we znaki, dobrze, że chociaż można zobaczyć je na zdjęciach :) Fajna wyprawa :) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie są "ozłocone" rośliny nad brzegiem stawu. Nie znoszę też bezsensownej wycinki drzew. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczęściara, o mnie słońce zapomniało. Pięknie w słońcu wyglądały trzciny.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziwni ludzie nazywają to "porządkowaniem", ale co porządkują i po co to już nie wiadomo.

  OdpowiedzUsuń

 5. Several photographs of the air but also the colors of the trees are "flaming". Wonderful to see you are also clouds and you cormorant. The landscapes are photographed from a beautiful sight.
  Kind regards, Helma
  *****************
  Kilka zdjęć z powietrza, ale także kolory drzew są "flaming". Wspaniałe widzieć, to są również chmury i kormoranów. Krajobrazy są fotografowane z przepięknym widokiem.
  Z poważaniem, Helma

  OdpowiedzUsuń

 6. Urocze zdjęcia :-) Gratuluję tych ciekawych gatunków ptaków, rarytasy :-)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń