czwartek, 7 stycznia 2016

Pławniowice i okolice 6.01

W sobotni poranek wraz z kolegą "zamawiającym" ciekawe gatunki ptaków na czas objazdówki wybraliśmy się w teren coby coś ciekawego zobaczyć.Na początek gęsi ok 5 tysi na polu głównie zbożowe ale i białoczelne tez się kręciły w stadzie.Udało się odczytać obrożę na gęsi zbożowej a założono ja w Holandii :)stadko o poranku:)
Potem kierunek na zbiornik pławniowice a tam pierwsza pokazała się wydra-ciekawa obserwacja bo co zanurkowała to zawsze coś w paszczy miała:)
a tu a'la foka:)
zbiornik tylko po części zamarznięty co pozwala ptakom na swobodne żerowanie i tym razem było setki łysek,gągoły,bielaczki,czernice,perkozy dwuczube,perkozy rdzawoszyje,perkozy rogate,nury rdzawoszyje,głowienki,krakwy,nurogęsi-było co oglądać i przeglądać:)
I jeszcze widoczki:)
Potem pojechaliśmy dalej szukać gąsek i spotkaliśmy kolegę,który już je przeglądał:)gąski z oddali
Przyleciały bliżej:)
I w końcu siadły:)
Potem pojechaliśmy w pola a tam stadko siniaków ponad sto osobników-to gatunek,który zaczyna regularnie zimować w naszym kraju.I widoczek na pofalowane pola i fajna łączkę z rowem melioracyjnym gdzie trafiliśmy na strzyżyka:)
W drodze do domu zahaczyliśmy jeszcze o miejsce gdzie pokazne stado sierpówek "przesiaduje"-ostatnio jak liczyłam było ok 350 osobników-miejsce to jest rewelacyjne dla nich bo po jednej stronie pozostałości po kukurydzy(sporo połamanych kolb leży) a z drugiej ogródki działkowe z licznymi drzewami.
stadko sierpówek i jasna sierpówka albo leucystyczna albo mieszanie sierpówki z cukrówką.
A żeby lepiej było widać tą sierpówkę to foto z mojego podwórka:)

4 komentarze:

 1. Cze, jasna "sierpówka" z Twego karmnika wygląda dokładnie tak samo jak ta z Wajch z środy obserwowana wspólnie, ciekawe co to za mutant ☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle na bogato!!!!
  Ale takiego stada sierpówek to nie widziałem - owszem gawronów, owszem kawek ale nie sierpówek - co najwyżej dziesięć obok siebie - pozazdrościć takiej obserwacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super obserwacje, a ta jasna sierpówka, to pewnie zmieszana z cukrówką. Piękna! Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. These pictures are actually very nice and especially with the snow.
  Very cool to see an otter !!!! In the Netherlands they live too but I only see them at the zoo. I hope they are ever in the wild to encounter :-)

  OdpowiedzUsuń