środa, 23 września 2015

Objazdówka stawów i las górażdżański

W niedziele popołudniu wybrałam się z rodzicami na objazd stawów i tak zaczęliśmy od stawów w Kosorowicach a tam od jednej pary łabędzi został tylko 1 młody ale od drugiej pary jest nadal 5.Poza łabedziami jeszcze 3 czaple siwe,3 samotniki,ok 20 krzyzówek,2 zimorodki,czernica,kląskawka,szczygły i lis.Tak to pustki jak na takie zbiorniki:(
Ładnie kwitną niezapominajki:)
kolejne stawy to "kople" tu to dopiero pustki,trochę drobnicy w krzakach a na wodzie nic prócz zimorodka i tandemu Aeshna mixta
Kolejne miejsce to port w Choruli tu również pusto:(Ale z roslin to głównie te inwazyjne jak rdestowiec kwitnący o tej porze i kolczurka klapowana z "owocami"
Wczoraj pojechaliśmy na stawy w Malinie licząc na spore ilości łabedzi ale niestety na jednym stawie para z 4 już ładnie wyrośniętymi młodymi.
Wszystkie bez biżuteri wiec warto ją założyć zwłaszcza,że ptaki "chlebolubne" :) A i jeszcze był bączek.Na drugim stawie 6 dorosłych i jeden młody ale nie chciały podpłynąć by zobaczyć czy mają obrączki. Dzisiaj wybrałam się z tatą na grzyby do lasu górażdżańskiego,po drodze spotkane lerki,które pięknie śpiewały ech jak mi się podoba ich śpiew mogłabym słuchać i słuchać:)Tata poszedł za kaniami a ja chodziłam za modliszkami bo w tamtym roku tu były(choć byłam tu z 3 razy i nie znalazłam),ale tym razem znowu się udało-tym razem zielona samica(w zeszłym roku była brązowa)-pamiątkowe foto i do domu:)
Od poniedziałku zaczynam pracę tym razem w Opolu i niestety soboty też co mnie trochę smuci bo mało w teren będę jezdzić ale zobaczymy po miesiącu jak będę wychodzić na paliwie(dojazdy) a jak będzie z wypłatą.

6 komentarzy:

 1. Obyś trafiła na normalnego pracodawcę a nie na wyzyskiwacza czy nie daj
  boże oszusta. Trzymaj się! Powodzenia ☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę bączka i modlichy i powodzenia z nową pracą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj mam dylemat z pracą bo dostałam ofertę z możliwością zamieszkania pod Wrocławiem tyle,że tam praca na 3 zmiany ale zarobek o wiele wyższy i bez opłat mieszkaniowych i dojazdu.a tu mam 30km i najniższa krajowa u koreańczyka hmm jeszcze do południa w piatek mam czas na decyzje.....

   Usuń
 3. Modliszka mnie przeraża :) Za to zdjęcie trzech młodych łabędzi wyszło ekstra. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A beautiful series with various beautiful birds. The dragonflies mating in you also have quite beautifully photographed. The latste Swan photo with the wide wings in the sparkle of the water is fantastic!

  OdpowiedzUsuń