piątek, 18 września 2015

Otmuchów,nyskie powtórka:)

Mimo,że zapowiadali ładna pogodę z rana można było dostrzec tęczę:)
Po śniadaniu wyszliśmy siąść sobie pod pergolę a tata mówi a wy jeszcze nie w terenie?ja na to kierowca strajkuje:)Ale po dłuższym namyśle jednak padło na Otmuchów bo w pobliżu niewiele się dzieje w świecie ptaków.Jak się szykowaliśmy to tata mówi,że czuje deszcz-ja na to,że tylko mu się zdaje ale po dotarciu w okolice Strzeleczek dopadła nas ulewa:(już w myślach miałam powrót póki jeszcze blisko ale jednak chęć spędzenia czasu na łonie przyrody była silniejsza:)Deszcz nie odpuszczał choć nie był tak intensywny,widoczne góry zaczęły nakrywać się pierzynką z chmur.
dotarliśmy do Otmuchowa a tam tylko perkozy dwuczube i zaspane śmieszki:)
Pojechaliśmy za tamę tam gdzie zawsze z kolegą jezdziłam i poszliśmy zobaczyć co z ptaków siedzi a widziałam:żurawie,ohary,biegusy zmienne,brodzce śniade,krwawodzioby,bataliony,kszyki,czajki,czaple siwe i białe cyraneczki,świstuny,płaskonosy,czernice,krzyzówki,perkozy dwuczube i pewnie coś jeszcze tam chodziło ale powietrze zaczęło falować.Postanowiliśmy iść bliżej błotek i przedzierając się przez wysokie trawy do kolan mokrzy,po drodze wyskoczyła nam łania,koziołek i bażancica:)
Tyle tylko błotka tam było:(
A przedzierałam się przez takie krzaczory:)
Z roślin ładnie kwitł oman łąkowy(Inula britannica L.) i szarota błotna(Gnaphalium uliginosum L.),kwitł też uczep zwykły i zwisły.
Do auta mieliśmy spory kawał bo nie chcieliśmy wracać znowu przez trawy i poszliśmy dookoła a to było bardzo daleko:) Kolejne miejsce to zbiornik Nyski najpierw od wału z tego miejsca dostrzegłam w oddali bociana białego i czarnego digi koszmarek:)
Nyskie przywitało nas deszczem.
Pojechaliśmy od strony Siestrzechowic( w końcu tam trafiliśmy)-błota bardzo dużo a i ptaków nie brakowało.Znowu zobaczyliśmy oba gatunki bocianów,czaple białe i siwe,8 rybołowów,bielika,4 kuliki wielkie,7siewnic,biegusy zmienne,1 siewkę złotą,kszyki.Niestety deszcz nas nie opuszczał co nie pozwoliło na fajne fotki a jedynie fotokoszmarki. rybołów
bocian czarny i czaple siwe
czapla siwa i siewnice
biegusy zmienne
powyższe fotki zrobione na 57x zoom z najgorszym ustawieniem w sony h5 widok na błotka
I góry nakrywające się chmurami:)
W drodze powrotnej szybka fotka kasztana ponownie kwitnącego-to sposób obronny po ataków owadów.

5 komentarzy:

 1. Przeładna tęcza - ostatnio też taką widziałem. :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie od tygodnia jest piękna pogoda, padało tylko nocą. Do tęczy w tym roku nie mam szczęścia, nie udało mi się jej sfotografować. A Twoje ptaki jak zwykle zachwycające, ja liczę już na te co przylecą do nas na zimę.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aj w ten dzień co raz świeciło słońce to padało a potem to już tylko padało.Na zimę brakuje mi tylko słonecznika dla ptaków:)pozdrawiam

   Usuń
  2. My mieliśmy młodego kobczyka przy wyjeździe z Nysy po południowe stronie Zb. Nyskiego 😊

   Usuń
 3. These are very beautiful images.
  Especially the white and the black stork are fantastic.
  In Neerland are almost never seen a black stork. Great to see them with you. Very nice and variable blog :-)

  OdpowiedzUsuń