sobota, 2 stycznia 2021

Noworoczny wypad w teren

 Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Ja jak co roku w nowy rok odwiedziłam pławniowice i dzierżno.Rano było mglisto i jadąc mieliśmy obawy czy wogóle coś zobaczymy bo mgła tylko się zagęszczała a widoczność spadała do 100m.Na szczęście na miejscu było dużo lepiej i można było coś zobaczyć choć fotki nie zawsze chciały wyjść bo af  nie łapał ostrości.Ptasi standart był a z rzadziej spotykanych to bielaczki,łabedzie krzykliwe .Z zimujących ptaków możemy wymienić perkozy dwuczube i rdzawoszyje,którym nie chciało się lecieć w cieplejsze rejony.
Pojechaliśmy na dzierżno a tam pustawo w oddali było widać gęsi ale tak zimnem wiało i mgła siadała,że nie dało sie przejrzeć gęsi.Za to przy brzegu spostrzegliśmy ptaka z rodziny siewek a okazał się nim brodziec piskliwy-ten gatunek odlatuje na zimę a temu chyba się nie chciało i postanowił zostać.


Na brzegu siedziała też gęś zbożowa-ciekawe czy po nocnym strzelaniu o coś zahaczyła czy tylko tak sobie siedziała-bo po podejsciu odleciała.


A do brzegu dopłyneła rodzinka łabędzi niemych z jednym partnerem odmiany polskiej.

na grila w przepisowym odstępie:)

Pojechaliśmy jeszcze na słupsko-na polu siedziało sporo gęgaw z których jedna miała żołtą obrożę-niestety odległość nie pozwoliła na dobrą fotę a gdy ptaki przyleciały na wodę to tylko przez chwilę zobaczyłam obrożę a potem mimo przeglądania ptaków ponownie jej nie odnalazłam:(z tej foty co zrobiłam nie da się odczytac:(.A w drodze powrotnej słońce co chwilę przebijało się przez mgłę oświetlając oszronione drzewa.


wybaczcie jakość ale robione z jadącego auta:)

A dzisiaj krótki wypad na rozwadzę i choć mżyło to było warto bo fajne stadko gągołów było 30os i łyski,czernice.

Jak na 2 tygodnie wolnego tylko pojedyńcze dni były takie,że można było w teren skoczyć.A ostatnio na fotopułapce nagrały się muflony:)

3 komentarze:

  1. To wspaniałe mieć możliwość wyjazdu w ciekawe ptasie miejsca i podziwiać ptaki. Dobrego i w zdrowiu 2021 roku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak ja lubię czytać Twoje relacje, zawsze tyle ciekawości u Ciebie! Super wypad wyszedł! Pozdrawiam! ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jest woda, są i ptaki. I całkiem dużo. Tylko słońca brak.

    OdpowiedzUsuń