sobota, 6 września 2014

Pidżi-prawie jak Biebrza:)

Dzisiaj z kolegami Rafałem Świeradem i Waldemarem Michalikiem ruszyliśmy na płaskowyż co by polukać na drapole a jak już wiecie z poprzednich postów jest ich tam do zatrzęsienia. Po ostatnich ulewach jakie nawiedziły nasz region spor podlanych łąk ale najlepsza okazała się w dolinie odry koło zwiastowic.Polder wyglądał bajecznie a nasze oczy ujrzały mnóstwo ptaków.Były mewy duże,czajki,krzyzówki,cyraneczki,cyranki,świstuny,perkozki,rożeńce,płaskodzioby,bataliony-cn 90,kszyki,kwokacze-2,śniade-2,łeczaki-4,sieweczki obrożne-2,biegusy malutkie-7,biegusy zmienne-2,krwawodzioby-2,czaple białe 50os,troche siwych,A hitem okazały sie czaple nadobne(Egretta garzetta)(na pierwszym foto)
Dalej na foto widoczki na ptaki,które tam były i rozlewisko.
Na kolejnym foto kolega Waldek podchodzący do mew w celu odczytania plastiku:)
kolejnym ptakiem jak dla mnie życiówka jest kobczyk(Falco vespertinus)-też jest niezły nalot tych ptaków na płaskowyżu.Ale co się dziwić jak się idzie polną drogą to gryzonie przebiegają przez drogę co chwile dosłownie.A czaple też nieżli łowcy tych gryzoni-szkoda,że były daleko ale fajnie się "męczyła" z uśmierceniem i połknięciem gryzonia.
I jeszcze inne rozlewisko w tej okolicy gdzie było sporo mew dużych i 3 kuliki wielkie.

6 komentarzy:

 1. O kochana, czapla nadobna? Wspaniale, a ten mały sokół to już rarytas jakich mało. Wspaniała wyprawa, żałuje,że nie mam takich miejsc i z kim sobie pojechać. Oj żałuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadobną można co roku spotkać na zbiornikach zaporowych ale na takim rozlewisku to się nie spodziewaliśmy.A kobczyki to jest ich w tym roku do zatrzęsienia -płaskowyż głubczycki to jedno z rewelacyjnych miejsc do obserwacji ptaków o każdej porze roku:)pozdrawiam

   Usuń
  2. Sprawdziłam sobie w wikipedii gdzie ten płaskowyż ale gdzie te wspaniałe drapieżniki najliczniej bo to niemała kraina a ja jak pojadę to może uda się raz w roku taki wypad zorganizować.

   Usuń
  3. Najlepiej jechać w okolice Zwiastowic,Trawnik,Kazimierza,Gosięcina,Lisięcic to są najczęsciej odwiedzane tereny pod względem ptaków:)ogólnie gmina pawłowiczki też.

   Usuń
 2. Gratuluję fajnych gatunków nowo spotkanych :-) Udany wypad po prostu miałaś, oby było takich więcej :-)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzieki.Jeszcze chyba 2 gatunki i mam znowu 200 widzianych w promieniu 250km:)pozdrawiam

   Usuń