poniedziałek, 8 września 2014

Pidżi replay 7.09.2014

Zapodaję taki tytulik bo pojechaliśmy jeszcze w niedzielę na ptaki zobaczyć co zmieniło się na rozlewisku.Dalej siedziała czapla nadobna,pojawiła się samica gągoła,siewkowych trochę ubyło ale też rozlewisko się zmniejszyło.
Tym razem kobczyków naliczyliśmy 17 podczas całej podróży po płaskowyżu,trafiliśmy też na samicę krogulca przeganiana przez jaskółki:)
Na polach mozna spotkać spore stadka czajek jak i dużych mew czy smieszek.Warto takie stadka przeglądać bo trafiają się ptaki z plastikami-często z zagranicy:)
Jechaliśmy w stronę Kędzierzyna i w jednej z wiosek siedział jeszcze bocian biały-niestety fotka tylko dokumentacyjna bo daleko i wysoko było.
Na koniec zostawiłam raryta czyli wydrzyka długosternego(Stercorarius longicaudus)-który wybrał sobie niewielkie rozlewisko wręcz kałużę i tam siedzi już od 3 dni-co go tu w daleki ląd sprowadziło?tego nie wiem ale wiem jedno,że nie wiem czy kiedykolwiek go zobaczę jeszcze:)

8 komentarzy:

 1. Wspaniałe zdjęcie krogulca, ze zdjęcia wyglądał mi na jastrzębia ale to dla tego,że nie ma porównania do jaskółek. To musi być wspaniałe miejsce. Szkoda, że nie mam z kim pojechać sobie na takie obserwowanie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz szczęście do rzadkich okazów!
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie doczytałem wcześniej, po tych deszczach co były tydzień temu ta woda tak ? i ptaszki się zleciały ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to po tych ulewach tyle wody się nazbierało.Tak na takie rozlewisko przyleciały:)

   Usuń
 4. Naprawdę fascynujące są te Twoje wyprawy :)))) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle udane łowy! No to się nazywa pasja!

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczególnie drugie zdjęcie ptaka w locie jest piękne, aby zobaczyć! Bardzo ładnie sfotografowany:-)
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń