niedziela, 21 września 2014

Wrześniowe pstryki:)

Nie mam pomysłu na tytuł bo w poście będzie taka zbieranina z ostatnich dni:)Zacznę od rośliny o nazwie budleja dawida(Buddleja davidii) zwanej motylim krzewem i nie bez przyczyny bo przyciąga jak magnez motyle głównie rusałki pawik,pokrzywnik,admirał,ale też bielinkowate,różnego gatunku trzmiele,pszczoły-wszystko to zbiera nektar.Kolorów mamy sporo do wyboru,pamiętać należy by przekwitnięte kwiatostany ścinać a krzew dalej będzie ponawiał kwitnienie:)
Na rabaty z kwiatami zagląda też drugie pokolenie osadnika megera(Lasiommata megera)
Na obrzeżu lasu znalazłam dziko rosnące marcinki wysokie:)
Odwiedzilismy też łakę susłową ale susłów nie było widać bo trawa wysoka,za to konie rasy Fiord ładnie pozowały do zdjęć a i mozna było pogłaskać:)
A wieczorami odwiedzają nas jeże,sąsiad mówił,że u niego w szopie jest 4:)
Ostatnio siedząc na podwórku zadzieram głowę do góry i patrzę co już migruje a leci sporo sójek tylko wczoraj naliczyłam 176os a dzisiaj 47 do tego 10 myszołowów,jeden kobuz i orlik sp.(foto)
Dzisiaj byłam znowu na rykowisku ale dopisały tylko komary-jeleni nie było słychać:(.Potem wybraliśmy się na przejażdżkę to wypatrzyliśmy jedną sarnę i takie odbicie słońca w kałuży)

4 komentarze:

 1. Wszystkiego po trochu, śliczna zbieranina fotek :))))) Wraz z kolejną fotką uśmiech coraz szerszy gościł na mej twarzy :)))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałem już kiedyś o tym krzewie chyba zainwestuje w niego:) Szkoda że na forum przyroda nie udało się oznaczyć orlika. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Twoje zdjęcia są tak piękne, aby zobaczyć, ale twój wentylator obraz księżyc przez drzewa znaleźć naprawdę wspaniały!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne to zdjęcie z odbiciem w wodzie, no i motyle.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń