niedziela, 21 grudnia 2014

Takie tam pstryki cz.4

Wczoraj wyrwałam się na 2 godzinki na przejażdżkę rowerem w "swoje" tereny niestety pustawo jakoś.Po drodze 2 sroki na latarni:)
Potem trafiłam znowu na stadko makolągw.Jadąc dalej napotkałam polującą pustułkę tuż przy drodze-fotka nie za bardzo ale jako dokumencik jest:)
Na polach można spotkać takie paśniki dla kuraków-pierwszy raz je widzę w tej okolicy.
Obeszłam wokół pól i ani jednej sarny nie zobaczyłam,tylko w jednym miejscu trafiłam na nęcisko a wokół niego pełno trznadli,sikor różnych gatunków,zięb i wpadł krogulec na śniadanko ale nic nie złapał.Idąc w boczną drogę prowadzącą do pół trafiłam na 2 myszołowy i 2 kruki gdy podeszłam znalazłam patrochy z jakiejś zwierzyny upolowanej zapewne przez myśliwego(lub nie). Myszołowy zajadały wątrobę stąd na fotce widać czerwone łapy i dziób.
Jeszcze fotka łabędzi żerujących na polach koło goldu,o których wspominałam w poprzednim wpisie.(cząstka stada)
Przygotowania do świat już na finiszu tylko upiec ciasta.dzisiaj wędzimy szynki,boczki itp-czyli będzie bez tych chemicznych dodatków:)do tego zrezygnowaliśmy z kupnych soków(trudno było mamę przekonać) na rzecz domowych soków,które przecież stoją w piwnicy. Jeszcze taka prośba kolegi otóż ma on kotkę do oddania wysterylizowaną,zaszczepioną i nauczoną korzystania z kuwety,więcej info pod tym linkiem http://olx.pl/oferta/piekna-gerda-szuka-domu-CID103-ID88Wqz.html#e7a9f6cf89;promoted Życzę Wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

7 komentarzy:

 1. To nie jest teraz łatwy okres dla zwierząt chociaż nie najgorszy jeszcze, mrozów nie ma i śniegu po szuje. Ładna ta pustułka i drapol. Mam nadzieję, że tez coś mi się trafi podczas świąt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoja jazda zakończyła wszystkie ładne zdjęcia:-) Lampa zewnętrzna jest bardzo wyjątkowy i bardzo miło zobaczyć. Dlatego pustułka i myszołów. Łabędzie były daleko w polu, ale miło widzieć.

  Życzę Wam i wszystkim swoich bliskich wokół siebie kilka naprawdę dobrych dni i ładne, ale przede wszystkim zdrowe gezellg 2015. To można i można cieszyć się w nadchodzącym nowym roku sobie do zdjęć i opowieści.

  Pozdrowienia, Helma
  ✰ ☆ ҉‿ ☆ ҉⁀ ☆ ҉

  OdpowiedzUsuń

 3. Fotka myszka wyszła super :-) spotkanie pustułki też fajne.
  Takich karmników to i ja nie widziałem, przecież je śnieg zawieje, kto wpadł na pomysł z takimi ściankami... beznadzieja

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale jaka oryginalna latarnia :) Ja ciągle czekam na jakąś względną pogodę do zdjęć, na razie bezskutecznie.
  Pozdrawiam serdecznie, miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 5. I tak nie mało, jak na takie warunki.
  Te paśniki dla kuraków to świetny pomysł, pod warunkiem ze w okolicy nie ma lisów, lub zdziczałych głodnych psów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja tulu ptaków nie widuję u mnie. Są wrony, gawrony, wróbelki, sikorki, dzwońce i czasami inne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń