poniedziałek, 8 grudnia 2014

Takie tam różne....

Wpisik zacznę od wypadu z tatą na ryby na stawy w Krępnej-ja oczywiście zrobiłam sobie spacerek drogą do Rozwadzy.Po drodze stadko kwiczołów a wśród nich jeden szpak,potem kilka sójek i myszołów.Nad głową przeleciało 7 łabędzi.dotarłam do stawów w Rozwadzy a tam ok 350 krzyzówek,ok 20 kormoranów,10 gągołów-te dopiero zobaczyłam jak całe towarzystwo się zerwało.Do tego 4 mewy duże,czaple siwe.Droga powrotna prowadziła wzdłuż odry a widziałam dzięciołka,kilkanaście krzyżówek,czaplę białą.Jak zwykle moją uwagę zwróciły drzewa ale ich nie mierzyłam.
Na stawach w Krępnej:2 samice bielaczka,7 łysek,kilka krzyżówek,łabędz niemy i drobnica.Potem pojechaliśmy jeszcze na "gold" a tam 10 krzyzówek na jednym stawie i ok 30 na drugim,dzięcioł zielony,wrona siwa-13,kilka szczygłów żerujących na wiesiołku i przelot 13 łabędzi niemych ale nie siadły na stawie.
A dzisiaj rano kolejna wizyta krogulca(nie jest dobrym łowcą bo jeszcze nie widziałam go z ofiarą)-ten to ma ciekawe miejsca do siadania a to duży kamień,a to drzewo a to sznur na pranie:)
Dzwońców przybywa i już śmiało jest ok 70os-reszta bez zmian. Pojechaliśmy też sprzedać puszki i przy okazji zobaczyć co słychać u uszatek-były tylko 3(kolega miał 11). Nad osłobogą też pustawo kilkanaście krzyżówek i jeden drób czyli jakiś mieszaniec większej kaczki zimujący tu co roku. słonka brak to i foty kiepskie.

10 komentarzy:

 1. Fajna wycieczka. Krogulec wybrał sobie ciekawe miejsce odpoczynku, siadając na sznurze do prania ;)
  Pozdrawiam no i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń

 2. Uszatka to dopiero coś :) super :) Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna uszatka, marzy mi się spotkać sowę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak liście spadną to mam nadzieję,że na tym samym drzewie będą nocować-bo jest niskie i można by fajne fotki zrobić:)pozdrawiam

   Usuń
 4. Od razu jak zaczynasz dokarmianie masz takie tłumy;)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie rozkręca sie to powoli ale po tygodniu ptaki już wiedzą gdzie i co i powieksza sie liczba ptaków przy karmniku.Wczoraj pierwszy raz był jer.

   Usuń
 5. kiepscy łowcy pośród krogulców to zazwyczaj... umarlaki. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale pięknie upolowane :) zazdroszczę możliwości obserwowania takich ptaków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowite i piękne okazałe drzewa !! Całkiem miło zobaczyć. I widzę, jastrząb i sowa uszata zostały sfotografowane. Piękne, zobaczyć tych ptaków. Możesz latać zdjęcia łabędzi są również bardzo piękne udało:-)
  Z poważaniem, Helma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. In our region, there is a lot of trees , as pictured.

   Usuń