niedziela, 15 marca 2015

Taki mixik cz chyba 5

Pogoda ostatnio deszczowa,nie ma jak wyjść w teren,to tez nie bardzo jest co pokazać.Jeszcze w czwartek wykorzystaliśmy pogodę na wypad na szczakla i czerwone górki ale szczerze mówiąc pustki straszne.Na czerwonych górkach kilka krzyżówek,14 grzywaczy i drobnica.Na jednym z trzcinowisk kawał terenu opanował rdestowiec-roślina inwazyjna,która coraz bardziej się u nas panoszy:(
Na szczaklu równie pusto przy stawie znalezliśmy puste naboje,więc to wyjaśnia pustki.Po drodze jakaś huba i żerowisko chyba dz. czarnego,pięknie kwitnie wawrzynek wilcze łyko.
Teraz czas na ogródek-dzisiaj słońce się pojawiło i krokusy się pootwierały:)
Rano poszliśmy na spacer do lasu a tam śpiewający rudzik,strzyżyk,sikory,grzywacz,pełzacz leśny,trznadle i pokazał się koziołek.
a na podwórku pierwsza w tym roku Archiearis parthenias i jakaś fajna muszka:)
W karmniku ptaków sporo oprócz dzwońców,sierpówek,wróbli,mazurków i sikor przylatują też jery,czyże,grubodziób,zięby i szpaki.został mi ostatni worek słonecznika i pół worka kukurydzy.w tym sezonie wszystko pójdzie ale to dobrze bo nie będzie problemu z przechowywaniem.Juro odwiedzę gogoliński hasiok może już mewy są bo sporo się ich kręci w okolicy:)

8 komentarzy:

 1. Niby wiosna a wywiesiłam nową słoninkę za oknem bo sikory nadal się zlatują i skubią... mrozek nadciąga , one jak pogodynki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne krokusy, wiosna pomału nadchodzi :)) Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie juz bratki i gozdziki trafiły na stałe miejsca,rzodkiewka juz spora pod folią a pomidory w doniczkach juz 2 tyg temu popikowane:)sałata też już posadzona pod folią:)pozdrawiam

   Usuń
 3. Mam swoje dość ostre zdanie na temat roślin inwazyjnych, w miarę możliwości walczę w nawłocią Kanadyjaską a ten rdestowiec też się rozpanoszył koło mnie bo se sąsiad przywiózł i zasadził. Jest kilka takich bardzo ekspansywnych i strach pomyśleć co będzie za 20 lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawłoci u nas też dużo i to różne odmiany a rdestowiec coraz częściej widuję w lasach,na polach,przy rzekach....

   Usuń
 4. Piękne jest to pierwsze zdjęcie krokusa, uwielbiam te wiosenne kwiaty :) Wiosna coraz bliżej! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie ostatnio loty godowe błotniaków (trzy pary w trzech różnych miejscach - więc nie jest źle). Wczoraj Krogulec na przykościelnym zadrzewieniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. błotniaków jeszcze nie widziałam a krogulca widuje często-dzisiaj poczęstował się wróbelkiem.

   Usuń