czwartek, 9 kwietnia 2015

Utrata

Dzisiaj w końcu słońce postanowiło raczyć nas swymi promieniami a jak wiadomo jak tylko słońce zabłyśnie to mnie w teren ciągnie:)I tak też zrobiliśmy trza było przewietrzyć auto to postanowiliśmy,że pojedziemy do lasu do Kamienia Śląskiego ale tak po drodze jednak nastąpiła zmiana decyzji i pojechaliśmy na Utratę.Po stawach nie chodziliśmy bo zjawił się ktoś z właścicieli,więc by się niepotrzebnie nie denerwować udaliśmy się w stronę lasu.A w lesie kwitną już Śledziennica skrętolistna (Chrysosplenium alternifolium L.)
Szczyr trwały(Mercurialis perennis)
Resztki przylaszczek(Hepatica Mill.)
W poszukiwaniu żab przypadkiem natrafiłam na łuskiewnika różowego(Lathraea squamaria L.)-ale się ucieszyłam,że udało mi się go spotkać:)
Potem pokazała się wiewiórka ale była strasznie zdenerwowana,więc tylko pamiątkowe foto i poszliśmy dalej:)
Znalazłam też miejsce gdzie stołuje się krogulec bądz jastrząb i było sporo pierza:)
Fajnie podlane tereny,które potworzyły oczka w lesie a w jednym z nich skrzeki żab ale samych żab zero:(
Śpiewały zięby,pierwiosnki,zniczki,bębniły dzięcioły i dzięciołki,słychać było co najmniej 2 pary żurawi,kowaliki znosiły materiał do dziupli,sójki się ganiały,myszołowy przeganiane przez kruki.
W drodze powrotnej jeszcze na polach 2 siniaki i 2 zające.
Jak przejeżdżaliśmy koło pałacu w izbicku zauważyłam wiewiórkę tuż przy płocie i kazałam się siostrze zatrzymać i poszłam zrobić jej fotki przez płot.Na terenie pałacu dywany z zawilców,fiołków i innych kwiatów-coś pięknego:)
A popołudnie to prace w ogródku.Jutro też gdzieś wyskoczę w teren bo najpierw pojedziemy sprzedać puszki a potem mozna gdzieś skoczyć-na paliwo będzie:)

7 komentarzy:

 1. Na kwiatkach i roslinkach niestety się nie znam. Ale zdjęcia bardzo ładne, szczególnie wiewóreczka :) U mnie przed szkołą wyrosła koniczyna, która utworzyła mały, fioletowy dywan :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny wypad, sporo ciekawych roślin. Osobiście uwielbiam takie bagniska leśne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejny wspaniały wyjazd, ptaki, kwiatki, zające i wiewiórka. Pięknie wygląda kolejna wśród leśnych kwiatów. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Łuskiewnik nieczęsty - pogratulować!

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama buzia się uśmiecha czytając twój post :))) Gorąco pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Śledziennice ostatnio są moją "zmorą". Wszędzie je widzę!
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lovely to see that everything grows and blooms again. The flowers and paknten who come back above ground. Wonderful I also find squirrel, which are those cute little animals:-)

  OdpowiedzUsuń