czwartek, 10 marca 2016

Z tygodnia:)

Oj ten tydzień to poranki w trasie.W poniedziałek pojechaliśmy po kukurydzę bo zbrakło dla ptaków a przy okazji zajechaliśmy zobaczyć co słychać na stawach w Januszkowicach.A tam ok 80 czernic,hełmiatka,kilka kormoranów,sporo łysek i pojawiły się pierwsze mewy śmieszki to znak,że jeszcze kilka dni i będzie można jeździć na gogolińskie wysypisko śmieci i czytać obrączki z mew bo zawsze tu przylatują:)
W wtorek pojechaliśmy do Kamienia śl zapytać o pracę ale lipa ogłoszenie okazało się być nieprawdziwe mimo,że było wisiało w urzędzie pracy:(ale za to zrobiłam fotke gołębi kąpiących się w stawie:)
Pojechaliśmy po drodze do Opola za kolejną pracą i przy okazji zajrzałam na kamionkę bolko a tam mewa siodłata-marne foto bo daleko i brak słońca:(
Było jeszcze sporo łysek,czernic,mew śmieszek i dużych i 40 świstunów. Wczoraj pojechałam na staw "gold" i jak na razie starej pary łabędzi nie ma,póki co rewiru pilnuje para z jednym znakowanym łabędziem mojego kolegi Waldemara:) A dzisiaj po powrocie z Opola siadłam na rower i ruszyłam w stronę "emilówki" pokazały się już czarki.
I fiołki już ładnie rozrośnięte:)
Poszłam zobaczyć czy w dole jest woda ale niestety nie,wiec traszek w tym sezonie nie będzie.
Na górce malińskiej "pasło" się 9 łabedzi niemych-dobry sposób na ukrycie się przed rolnikami:)
Saren też było dużo bo naliczyłam 50os. Koło starej świniarni-też sporo ptaków się kręci-mogliby to miejsce uporządkować z gruzu,śmieci i tego walącego się budynku i zrobić łąkę to zwierzyna by miała gdzie się paść.
Idąc leśną drogą zobaczyłam dzięcioła czarnego a nawet 2-szkoda tylko,że brak słońca nie pozwolił na zrobienie fajnych fotek bo wyjątkowo były chętne do pozowania:)
Odzywał się dzięcioł zielonosiwy i duży.Sporo było sikor,kowaliki,czyże,szczygły,dzwońce.Na nie zaoranym polu znowu wróciły makolągwy ok 70os,kolejne stadko na polu po kukurydzy ok 50os i kilkanaście na kolejnym polu.

14 komentarzy:

 1. Przykro mi, że ogłoszenie o pracy było nieprawdziwe. Pocieszeniem chyba była ilość i różnorodność ptaków oraz ptaki. Jeszcze troszkę i fiołki zakwitną. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak bywa-już nie mam pomysłu gdzie jej szukać:(myślałam już o przeprowadzce do wrocławia ale koszty wynajmu mieszkania=wypłata a z jednej wypłaty trudno się utrzymać...pozdrawiam

   Usuń
 2. Jak zawsze ciekawe obserwacje. Lipa, że z praca taka lipa:) ale tyle ptaków to już coś. Fajne te czarki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co to są te czarki? Pierwszy raz widzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to grzyb pojawia się wczesną wiosną w odpowiednich biotopach,w Polsce jest 5 gatunków stąd trudno o dokładne oznaczenie-pewnie ktoś kto się zna na grzybach nie miałby problemu:)

   Usuń
 4. Te czarki to i mnie zadziwiły - nigdy podobnych nie widziałam... Jestem pełna podziwu do Twojej przyrodniczej wiedzy! Powinnaś napisać książkę o swoich obserwacjach! Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie sfotografowałaś czarki. Są to bardzo piękne grzyby. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczny blog! Aż żałuję, że dopiero dzisiaj na niego wpadłem.. Z zapartym tchem prześledziłem większość wpisów. Widać, że wszystko to o czym Pani opowiada robi z wielką pasją. Z miłą chęcią opublikowałbym jakiś Pani wpis na swoim blogu, bo tą stronę warto promować. Pozdrawiam i życzę udanych kadrów! :)
  ___________________
  http://fotografia-adrian-staskiewicz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło,że się podoba mój blog:)Oczywiście może Pan sobie wybrać post opublikować z zachowaniem praw autorskich:)pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za miłe słowa.

   Usuń
  2. A co powiedziałaby Pani na gościnny wpis na moim blogu? Po co powielać treść skoro można zaprezentować coś nowego? :) Proszę o kontakt na Adrian_staskiewicz@poczta.onet.pl

   Usuń
 7. Beautiful Spring blog with tufted ducks. Mushroom bowls are gorgeous in that red color and Netherlands very rare. Woodpecker on the tree is amazing.

  OdpowiedzUsuń