czwartek, 17 kwietnia 2014

Januszkowice i utrata

Dzisiaj gdy po kilku dniach słońce pojawiło się na niebie wyciągnęłam siostrę by zobaczyć co słychać na Januszkowicach.Widok rozkopanej okolicy zbiornika nie napawał entuzjazmem:(W każdej części coś robią i nijak się dostać bliżej ptaków:(
Na pierwszym foto jeszcze w zeszłym roku było to pięknie zarośnięte trzcinami z dostępem dla wędkarzy a teraz wycięta większość-w tym małym trzcinowisku perkoz siedział na gniezdzie.Na drugim foto to samo miejsce tylko kawałek dalej jakaś wylewka tylko pod co? Ech ta nasza pazerność i głupota:( ale wracajmy do obserwacji z ciekawszych 2 samce hełmiatki i perkoz rdzawoszyji niestety bez foto bo za daleko a nigdzie już nie ma dojścia do lini brzegowej:( A tak pospoliciaki-a zapomniała bym o wodnikach,jednego wygoniła łyska a potem fajnie odzywały się w trzcinowisku a raczej jego części bo też połowe oczka wycieli:(
Najlepszy był łabędz,który mimo proszenia nie chciał opuścić łapy by zobaczyć czy ma blachę hehe,ale drugiego udało się odczytać:) Potem pojechaliśmy na Utrate ale tylko pochodzić za owadami i roślinami. z ciekawszych trafiłam na motyla,którego jeszcze w swoim fotograficznym zbiorze nie mam:)Osadnik egeria (Pararge aegeria)
Jakiś chrząszczyk i kilka roslinek ale potem nazwy dopiszę bo już dzisiaj nie chce mi się szukać:)

5 komentarzy:

 1. To ostatnie zdjęcie wyszło Ci pięknie:) Mam pytanie czy Ty tylko odczytujesz czy też zakładasz obrączki ptakom? Wesołych Świąt życzę:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki.Ja tylko odczytuję i czasem biorę udział w obrączkowaniu(ale osobiście nie obrączkuję). Do tego trzeba mieć skończony kurs obrączkarski.Rownież życzę Wesołych Świąt:)

   Usuń
 2. Motyl ciekawy, szybko się pojawił. Wysyłasz gdzieś te dane z obrączek?
  Wesołych Świąt!
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak do stacji ornitologicznej w gdańsku,maja fajny program tylko trza się zarejstrować i wszystkie Twoje odczyty ląduja na Twoim koncie i możesz na bieżąco sledzić kto po to bie odczytał danego ptaka..A ptaki potrafia dawać ciekawe zwrotki:)Wesołych Świąt:)

   Usuń

 3. Szkoda tych terenów, ciekawe zwierzątka i roślinka możesz tam obserwować :)

  Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń