niedziela, 21 lipca 2013

Jesenik-wyprawa górska 21.07

Dzisiaj wraz z dwoma kolegami wybralismy się do Jesenika(czeskie góry) połazić po górach.Start na owczarni i zielonym szlakiem w dół.Juz na samym starcie oczy me ujrzały dwa gatunki storczyka,bniec czerwony,te z białymi kwiatkami to chyba Jaskier tojadolistny.Jak na poczatek to super tym bardziej,że storczyki rosły w duzych ilościach:) Pogoda całkiem przyjemna jak na taka wyprawę.sporo latało krzyżodziobów świerkowych,nawet udało sie jakoś sfocić:)Dalej piekne strumyki,sporo skał,widoczki super,z ptaków słychac było strzyzyka,rudzika,pliszke górską.Nastepnymi roslinami były tojad mocny i naparstnica chyba zołta.Wszedzie bujały sie motyle z gatunków górówek,była tez rusałka ceik,pokrzywnik,ostenik.troche bielinków.Juz na samej górze spotkalismy czeczotki,siweniaki,sokoła wędrownego i pustułke,z roślin bawełne czy jakos tak.Widoczki super zrobilismy ok 15km,widoczność na ponad 100km jak nie wiecej.
takze cieszę się,że kolega na taki pomysł wpadł i dzięki niemu mogłam podziwiać świat roslin i ptaków w górach-sama pwenie bym sie nigdy nie wybrała:)

2 komentarze:

  1. Sprawdzę co to za góry z ciekawości. Fajna relacji z ładnymi fotkami. Chętnie bym się wybrał w góry, byłem ostatni raz tak dawno temu...
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. http://www.jeseniky.net/mapy.php?lang=pl tu mozna poczytać o tych górach.Są blisko mnie ale nigdy nie miałam okazji tam być,a po tej wyprawie to żałuje,że nie byłam,tyle kwiatów ciekawych.U nas trza sie naszukać a tam w jednym miejscu ich jest pełno:)

    OdpowiedzUsuń