sobota, 22 marca 2014

emilówka,dzisiejszy spacer i turawa

Ostatnio poszłam na emilówkę zabrać karmnik i zobaczyć czy nie ma traszek już.Ale z wody zrobiła się niewielka brudna kałuża i nic tam nie ma oprócz śmieci:)Za to kawałek dalej szalały zające nie zważając na odpady,które tam się znajdują-jak widać przyroda potrafi się dostosować do kiepskich warunków.były jeszcze pierwiosnki,mysikróliki,kosy,sikory.
Dzisiaj poranny spacerek z psem i po wyjściu z domu pierwsza pokazała się sarna-kozioł pewnie w wysokiej trawie siedział jak zawsze.Potem ładnie śpiewający śpiewak i sierpówka budująca gniazdo wśród drutów:)
Mielismy jechać na krępna ale po namysłach padło na turawe i fajnie bo sporo ptaków było.Po drodze koło gogolińskiego wysypiska sporo mew-trza zajrzeć w tygodniu co tam lata.I tak pojechaliśmy od strony jedlic.Po drodze rozjechany padalec i wypatrzyliśmy czarcia miotłę-aż dziw,że nigdy nie zwróciliśmy na nią uwagi ale jak człowiek nie wiedział jak to wygląda to i się nie interesował:)
Dotarliśmy na miejsce,gdzie wygodnie usadowiliśmy się na krzesełkach i zaczęliśmy przeglądanie ptactwa.Było dużo cyraneczek,mew śmieszek i trochę dużych,wrony siwe,czajki,4 bataliony,3 sieweczki rzeczne,6 gegaw,4 cyranki,bielik,3 świergotki łakowe,pliszki siwe i 2 żółte,kszyki,leciały grzywacze.A w powietrzu latało sporo pluskwiaków- Żyrytwa pluskwowata,ważek-tandemów i 2 borowce wielkie.
Potem na chwile zajechalismy od strony szczedrzyka a tam 10 płaskonosów,6 żurawi,sporo smieszek w tym 2 z plastikami ale jak zwykle nie wyszły foty:(,przypłynęło też 7 świstunów.Były też pierwiosnki,kopciuszki,kląskawki,bogatki.Ale szału nie ma mimo ładnej pogody.

4 komentarze:

 1. Do mnie wiosenne ptaki doleciały dopiero dziś lub wczoraj: pleszki, kopciuszki, pokrzewki, pierwiosnki, widziałem też siniaka i grzywacza:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pleszek to raczej jeszcze nie ma:)u mnie siniak zimuje.

   Usuń
 2. Oj wiele się teraz dzieje w przyrodzie, ciekawe obserwacje masz :)
  Tak naprawdę sporo jest tych zakazów wstępu na zbiorniki co mnie denerwuje...

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie nie wiem o co chodzi z tym zakazem.Jak ostatnio bylismy to juz był ale tylko od tej strony zbiornika.Ptaków pełno tylko pogoda teraz się popsuła podobno na tydzień.

   Usuń