środa, 2 lipca 2014

Objazdówka rowerowa.2.07

Na dzisiaj zaplanowałam sobie objazd rowerem okolice goldu.I tak na początek drogi przy lesie przywitał mnie gąsiorek
Dalsza droga to w kierunku obrowca zobaczyć na stos drzewa co tam leżał ale niestety nic z chrząszczy nie udało mi się wypatrzeć.Po drodze na barierkach siedziały młode jakółki dymówki i rodzice je karmili-szkoda,że nie wyszły dobrze fotki jak podawała pokarm młodemu:(
Dalej już bliżej goldu para pustułek,kilka wron siwych i 6 bocianów białych z czego jeden coś znalazł na polu i postanowił zabrać to do gniazda:)
Na golcie udało mi się sfotografować szafrankę i leciche pospolitą.była jeszcze jakaś duża samica ale nie udało mi się jej uchwycić.
Potem jeszcze widziałam czaple siwą,pliszkę siwą i żółtą,kukułki,wilgi i 3 myszołowy z czego jeden młody.

5 komentarzy:

 1. Za gąsiorkami to muszę się rozglądnąć. W taktym roku w mojej miejscowości odkryłem 3 pary. Trzeba zobaczyć jak w tym roku. Dzięki za radę z tym wabieniem. Szczerze mówiąc to samnie wierzyłęm w tą aplikację a jednak:) Poidełko już się w zasadzie robi, a słonecznika to nie daję, bo nie chcę żeby nauczyły się że dokarmiam je cały rok. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. słonecznika nie musisz dawać nie wiadomo ile,wystarczy garstka by na chwile zatrzymać ptaki a to im w niczym nie przeszkodzi ani nie zaszkodzi.A z wabieniem to wiadomo,że ptak zareaguje gdyż myśli,że pojawił się intruz w jego rewirze a jeśli głos będzie "dominujący"może porzucić swoje stanowisko jak i lęg.Trzeba być cierpliwym a wszystko się da:)dobrze poznać teren,gdzie przebywają ptaki i dopiero działać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie pomyślałem o tym więc na razie zostanę przy poprzedniej metodzie podchodzenia:)

   Usuń
 3. Bogate przyrodniczo masz tereny...

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak są bogate ale potem jest dylemat na co jechać czy na ptaki czy na owady,czy tylko tak popatrzeć co sie dzieje w terenie.Gdybym miała jeszcze jeden kompakt taki jak mam to bym siostrę ciągała ze soba i na dwa aparaty wiecej terenu by się przejrzało.

  OdpowiedzUsuń