środa, 4 marca 2015

Różności:)

Wpisik zacznę od spaceru po gogolińskim lesie a tam sporo drobnicy radośnie się odzywało.Na podstawie co miał być jakiś pomnik swój dom znalazły mchy i rozchodnik.
A drzewa oplótł bluszcz pospolity(Hederia helix) z owocami:)
A na obrzeżu lasu jak zwykle coś zawsze wyrośnie co ludziom znudziło się w ogrodach i tak trafiliśmy na krokusy a w innym miejscu jakąś palmę:)
Kolejny dzień przyniósł taką byle jaką pogodę i nawet spadł grad jedne miały kształt kulek a inne oszlifowanych diamentów(szkoda,że nie prawdziwe),raz nawet zagrzmiało.
Dzisiaj pojechaliśmy na gęsi ale ich nie znalezliśmy w tym miejscu do były,więc obraliśmy kierunek przez Jasioną na Rozwadzę a po drodze 5 saren pasło się przy niewielkim młodniku:)
W drodze na rozwadzę mówię do siostry,że fajnie by było zobaczyć żurawie i nagle patrząc na pola zauważyłam 4-pięknie jeden podskakiwał przy trójce pozostałych-fotki kiepskie bo daleko a nie są to ptaki do których można się skradać:)
Na samej rozwadzy czyli stawach pusto ok 10 krzyżówek i 5 łabedzi niemych,na odcinku odry trochę więcej krzyzówek ale widocznie to płoszenie petardami sprawiło,że ptaki omijają szerokim łukiem te zbiorniki a zawsze było tu pełno kaczkowatych:(

14 komentarzy:

 1. O wiosna wiosna już przychodzi i już się skrada. Piękne żurawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki-jeszcze kilkanaście dni i będzie ta kalendarzowa:)

   Usuń
 2. Żurawie, już? Czyli powinna być już wiosna a nie śnieg za oknem.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Część żurawi nawet nie odleciała.U nas to tylko gradem niebo nas częstuje codziennie:)pozdrawiam

   Usuń
 3. Witaj :)))
  Fajnie mi się spacerowało z Tobą... z Wami :)))) Serdecznie pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe zdjęcia :))
  Ja niestety żurawie widziałam tylko raz. Ale zawsze coś! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko przed Tobą-jeszcze je zobaczysz:)pozdrawiam

   Usuń
 5. Co chwilę ktoś na bloga żurawie dodaje:) Zazdroszczę ich:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam te mchy i porosty są również miło widzieć. Piękne zdjęcia również żurawi i dźwigów latać zdjęcia uważam za niesamowite zobaczyć. Wspaniałe zobaczyć jelenia. Wiosna pojawiła się również do krokusów, a następnie zobaczysz trochę lodu:-)
  Pozdrowienia, Helma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Helma-ja też ostatnio coraz częściej zwracam uwagę na mchy i porosty tylko są trudne do oznaczenia.pozdrawiam

   Usuń
 7. Strzałeczka.
  Porada wujka dobra rada: gesina dalej jest jeno trza podjechać 2 kiloski dalej w strone Strzelec. Wczoraj było 6 tysiaków i podejrzana o bycie "krótką" - szkoda, ze daleko i niezbyt dobrze oglądnieta.
  Pozdrówka i powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wczoraj trochę gęsi siedziało pod zakrzowem bo se rowerkiem tam dojechałam ale miałam tylko lornetkę to niewiele dojrzałam,schowały się za górkę.pozdro i dzięki za info:)

   Usuń
 8. A i u nas takie lodowe diamenciki spadły z nieba... He, he... W końcu to niedaleko :-).
  Trzymaj się cieplutko!

  OdpowiedzUsuń