sobota, 28 lutego 2015

gold-januszkowice-rozwadza

Wczoraj skoczyłam na rowerze na staw gold zobaczyć czy nie przyleciało więcej z rodzinki łabędzi ale pojawił się tylko "tatuś",także jest para i 3 zeszłoroczne młode:) Para zimorodków też gania po stawie szukając dogodnego miejsca na łowy ale trudno tam o takie miejsca bo wszystko powycinali co służyło ptakom do siadania:(
W drodze powrotnej spotkałam srokosza i czajkę:)
Stado szpaków i kwiczołów żerowało na łąkach.Czaple i myszołowy też były obecne. Dzisiaj mimo kiepskiej pogody postanowiliśmy pojechać na staw w Rozwadzy ale po drodze uznałam,że może pojedziemy kawałek dalej na zbiorniki w Januszkowicach i było warto.Zobaczyliśmy pierwsze mewy śmieszki patrzące co zrobili z ich miejscem do lęgów.
Potem z pola obok zerwała się z krzykiem gęsiówka egipska ta to ma donośny głos-niestety nie udało się jej sfotografować bo poleciała za drzewa:(Przejrzałam też stadko gawronów czy nie mają obrączek ale nie miały.Na stawie sporo czernic,łysek i ok 10 kormoranów-ale szału nie ma względem poprzednich lat. Zajechaliśmy na jezioro srebrne a tam czernice,nurogęsi,gągoły,kormorany,3 łabedzie nieme i 3 duże mewy w typie białogłowych.Po drodze stado szpaków i kwiczołów-3 raniuszki i 12 czajek:)
Na rozwadzy stado kormoranów liczące 276os i 4 krzyzówki i parka wąsatek.
Szliśmy w kierunku odry i usłyszeliśmy pluski w wodzie postanowiliśmy poczekać-może coś wypłynie obstawialiśmy wydrę a okazało się,że to norka amerykańska-foto niestety kiepski bo niepotrzebnie poszłam w inne miejsce tak bym miała ekstra fotkę:)
Po południu wyszło słońce to poszliśmy na spacer po drodze gąsienica a na polach 40 saren,9skowronków,ok 30 makolągw.

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam czajki! W tym roku jeszcze ich nie widziałam.
  Ciekawa wycieczka i super obserwacje! Zazdroszczę zimorodków!
  Pozdrawiam i życzę kolejnych gatunków! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zimorodki widuję bardzo rzadko i tylko w locie a norkę widziałam raz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach te twoje spacery :))))))))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Twoje spacery i wszystko co pokazujesz z nich. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniale, że udało Ci się sfotografować zimorodka.Blue stoi w przeciwieństwie do zabarwienia gałęzie. I masz dzierzba wiem Strzelanie Super, naprawdę super!

  OdpowiedzUsuń